PLAY-OFF: Obejmujemy prowadzenie

26

MARCA, 2022

W inauguracyjnym starciu półfinałów BC Polkowice pokonało PSI Eneę Gorzów Wielkopolski 88:67. Aby awansować do finału polkowiczanki muszą wywalczyć jeszcze dwa zwycięstwa.

Chociaż za faworyta półfinałowej rywalizacji Polkowic z Gorzowem Wielkopolskim uchodzą Pomarańczowe, to w pierwszym meczu musiały się mocno napracować, aby rozpracować grę rywalek.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Gorzowianki odrobiły lekcję z porażek w sezonie regularnym i zwróciły większą uwagę na walkę na tablicach. W początkowej fazie gry to właśnie przewaga w zbiórkach była dużą siłą podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego. Polkowiczanki jednak szybko wróciły na swój poziom w walce na desce oraz do swojej skuteczności. Zawodniczki trenera Karola Kowalewskiego krok po kroku budowały przewagę i ponownie duża w tym zasługa dobrej skuteczności rzutowej zza linii 6,75 metra. W sobotnim starciu bardzo dobrą dyspozycję pokazała Artemis Spanou. Reprezentantka Grecji wykorzystała 5 na 6 prób rzutów za trzy punkty, a  w całym meczu uzbierała 18 „oczek”. Z takim dorobkiem „Arte” była najlepiej punktującą zawodniczką na parkiecie. Polkowiczanki wykorzystały swoją siłę fizyczną i wzrost. Zarówno Stephanie Mavunga jak i Weronika Telenga były dużym wsparciem dla zespołu. Po dwóch kwartach Pomarańczowe prowadziły 42:32.

Po zmianie stron od szybkiego uderzenia rozpoczęły zawodniczki BC Polkowice. To jednak nie było wystarczające, aby odebrać wolę walki drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego. Gra była bardzo wyrównana, ale widać było, że w szeregach gospodarzy jest jeszcze duża rezerwa. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 18:18, więc Pomarańczowe trzymały dziesięciopunktowy dystans do gości. O losie pierwszego meczu półfinału zadecydowała ostatnia ćwiartka. Polkowiczanki wrzuciły piąty bieg i wygrały tę część meczu 28:17. Gospodynie trafiły 14 trójek przy 6-ciu gorzowianek. W pierwszym starciu półfinałów BC Polkowice pokonało PSI Eneę Gorzów Wielkopolski 88:67 przy gorącym dopingu polkowickich kibiców.

Jest 1:0 i to nas cieszy, ale nie popadamy w hurraoptymizm i przygotowujemy się do jutrzejszego meczu – podsumowała Weronika Telenga. Starcie numer 2 zostanie rozegrane już w niedzielę, 27 marca o godzinie 19:00 w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A.

WYPOWIEDZI POMECZOWE: LINK

BC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 88:67 (21:16, 21:16, 18:18, 28:17)

BC Polkowice: Artemis Spanou 18, Stephanie Mavunga 16, Weronika Telenga 12, Aleksandra Zięmborska 11, Erica Wheeler 11, Sasa Cado 6, Alicja Grabska 6, Weronika Gajda 5, Klaudia Gertchen 3.

PSI Enea Gorzów Wlkp.: Stephanie Jones 15 (11 zbiórek), Anna Makurat 13, Borislava Hristova 12, Courtney Hurt 10, Wiktoria Keller 9, Dominika Owczarzak 3, Karolina Matkowska 3, Katarzyna Dźwigalska 2.