PLAY-OFF: Finał jest blisko!

27

MARCA, 2022

BC Polkowice podwyższyło stan półfinałowej rywalizacji z PSI Enea Gorzów Wlkp. na 2:0. Do awansu do wielkiego finału Pomarańczowym zostało już tylko jedno zwycięstwo.

Po sobotnim meczu polkowiczanki musiały utrzymać koncentrację i ponownie konsekwentnie realizować plan. Ta sztuka udała im się z nawiązką. Wykorzystując  swoje największe atuty, czyli fizyczność i szeroką ławkę nie dały rywalkom zbyt dużych nadziei na zwycięstwo w tym meczu.

Polkowiczanki od początku drugiego spotkania finałowego przejęły inicjatywę w kreowaniu scenariusza wydarzeń na parkiecie. W zespole z Gorzowa Wielkopolskiego zabrakło Borislavy Hristovej. Pod jej nieobecność ciężar gry gości przejęła na siebie Anna Makurat. Z kolei gospodynie równomiernie rozkładały siły. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak więcej rezerw sił zachowywały Pomarańczowe. Po pierwszej połowie gospodynie prowadziły 45:32

Po zmianie stron obraz meczu się odmienił. Polkowiczanki zmieniły obronę, zdecydowanie z większą energią wychodziły do szybkiego ataku i zdominowały parkiet. Trzecią kwartę wygrały aż 24:5. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego jeszcze przed ostatnią ćwiartką musiały przełknąć gorycz porażki. Ostatnia odsłona drugiego starcia półfinałów była chaotyczna, ale ponownie wygrały ją Pomarańczowe. W całym meczu BC Polkowice pokonało PSI Enea Gorzów Wielkopolski 82:48. Najlepiej punktującą zawodniczką w ekipie gospodarzy była Erika Wheeler, zdobywczyni 21 punktów. Polkowiczanki kolejny raz dobrze wykorzystywały próby trzypunktowe trafiając 13 z nich.

W czwartej kwarcie w niebezpiecznym starciu z Wiktorią Keller na parkiet upadła Alicja Grabska. Zawodniczka czuje się dobrze, ale w poniedziałkowy wieczór ma zostać przebadana rezonansem magnetycznym i wtedy będziemy mieli większą wiedzę na temat ewentualnego urazu.

Aby awansować do wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet polkowiczanki muszą wygrać już tylko jedno spotkanie. Mecz numer 3 półfinałów odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim w sobotę, 2 kwietnia o godzinie 18:00.

WYPOWIEDZI POMECZOWE: LINK

BC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 82:48 (24:16, 21:16, 24:5, 13:11)

BC Polkowice: Erica Wheeler 22, Weronika Gajda 13, Stephanie Mavunga 12, Sasa Cado 9, Artemis Spanou 7, Klaudia Gertchen 7, Weronika Telenga 4, Bożena Puter 3, Aleksandra Zięmborska 3, Alicja Grabska 2.

PSI Enea Gorzów Wlkp.: Anna Makurat 14, Stephanie Jones 13, Dominika Owczarzak 12, Courtney Hurt 7, Karolina Matkowska 2.