Wicemistrzynie Polski w sobotę po raz pierwszy w sezonie 2014/2015 zaprezentują się polkowickim kibicom. O godz. 17.45 CCC zmierzy się z Glucose ROW Rybnik.
Sobotni rywal polkowiczanek na inaugurację sezonu przegrał na własnym parkiecie z Artego Bydgoszcz 62:75, ale warto zwrócić uwagę na dwa fakty. Podopieczne Kazimierza Mikołajca wygrały pierwszą kwartę aż 23:10, a w składzie drużyny zabrakło podstawowej rozgrywającej, Angeliki Henry, która nie została na czas zgłoszona do rozgrywek. W piątek Amerykanka została jednak uprawniona do gry i w Polkowicach zaliczy oficjalny debiut.
Koszykarki CCC przystąpią do pojedynku z rybniczankami opromienione zwycięską inauguracją rozgrywek we Wrocławiu, gdzie “pomarańczowe” pokonały ślęzę 63:54.
– Dobra dyspozycja w defensywie była kluczem do sukcesu we Wrocławiu i nie inaczej będzie tym razem. Postaramy się tym elementem przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, mimo że zespół z Rybnika jest dla nas pewnym znakiem zapytania. W pierwszej kolejce wystąpili bez podstawowego gracza na pozycji numer jeden, co niewątpliwie utrudniło nam “rozpoznanie” rywala przed sobotnim meczem – mówi Arkadiusz Rusin, trener CCC Polkowice.
Mecz CCC Polkowice – Glucose ROW Rybnik odbędzie się w sobotę 11 października o godz. 17.45 w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A w Polkowicach. Pojedynek nie będzie nigdzie transmitowany, dlatego serdecznie zapraszamy do obejrzenia go na żywo w naszej hali. Bilety w cenie 10 (normalny) i 5 (ulgowy) złotych do nabycia w kasie przed meczem.