W weekend nasze dziewczyny rozegrały dwa pierwsze mecze sparingowe w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. W Bydgoszczy zmierzyły się z Artego.

Gospodynie tych starć okazały się dwukrotnie lepsze od grających w niepełnym składzie polkowiczanek. W piątek wygrały 73:63, a w sobotę 73:66. W naszej drużynie zarówno w pierwszym, jak i drugim pojedynku najskuteczniejszymi zawodniczkami były Valeriya Musina oraz Marija Rezan. W pierwszym pojedynku obie zdobyły solidarnie po 17 punktów. W drugim natomiast Musina zapisała na swoim koncie 17 punktów, a Rezan o jedno „oczko” mniej.

Kolejna okazja do sprawdzenia dyspozycji wicemistrzyń Polski z Bydgoszczy być może już w najbliższą sobotę. Wszystko zależy od tego, jak ułożą się wyniki piątkowych meczów w ramach Turnieju o Puchar CCC, w których  Artego zagra z Good Angels Koszyce, a polkowiczanki z Valosun Brno.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 73:63

Artego: Armstrong 14, Reid 12, Stallworth 12, Koc 8, Międzik 8, Suknarowska 6, Szybała 5, Niedźwiedzka 4, Kuczyńska 2, Skrzecz 2.

CCC: Rezan 17, V. Musina 17, Ortiz 13, Leciejewska 6, Gala 6, światowska 2, Idziorek 2.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 73:66

Artego: Stallworth 20, Międzik 19, Reid 11, Koc 8, Suknarowska 4, Szybała 4, Niedźwiedzka 4, Armstrong 2, Niedziółka 1.

CCC: V. Musina 17, Rezan 16, Gala 13, Ortiz 9, Urbaniak 4, Idziorek 3, Leciejewska 2, Bucyk 2.