Nasze dziewczyny były faworytem dzisiejszego meczu i nie zawiodły. Pewnie pokonały w Sosnowcu miejscowe JAS-FBG Zagłębie 94:65.

Otwarcie należało do naszych dziewczyn, które po pierwszej kwarcie prowadziły ośmioma punktami. Potem jednak gospodynie zabarały się ostro do roboty i w kwarcie numer dwa odrobiły siedem oczek, dzieki temu po pierwszej połowie traciły do polkowiczanek zaledwie jeden punkt. Po zmianie stron nasze dziewczyny zaczęły grać koncertowo. Kończyły akcje zarówno z obwodu jak i spod kosza, a do tego dokładały jeszcze dobrą obronę. W trzeciej kwarcie polkowiczanki wypracowały dziewięciopunktową przewagę. Ostatnie 10 minut było absolutną dominacją naszych dziewczyn, które zdobyły aż 31 punktów tracąc 14. Szczególnie widoczna była przewaga naszego zespołu pod tablicami. Ostatecznie mecz zakońćzył się pewną i wysoką wygraną pomarańczowych 94:65. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyła Alysha Clark, na której koncie zapisano ich 17. Co warte podkreślenie, w naszej druzynie punktowały wszystkie zawodniczki.

KS JAS-FBG Zagłebie Sosnowiec – CCC Polkowice  65:94

(15:23, 22:15, 14:25, 14:31)

JAS-FBG: Parks 18, Siksniute 13, Swanier 12, Urbaniak 7, Fikiel 6, Stara 3, Corda 2, Dobrowolska 2, Skrba 2, Wojtala 0.

CCC: Clark 17, Fagbenle 14, Spanou 13, Babkina 12, Bojovic 7, Sandrić 6, Gajda 6, Idziorek 5, Stankiewicz 4.