22

LISTOPADA, 2023

W 6. kolejce FIBA Euroleague Women nasz zespół musiał uznać wyższość hiszpańskiej Avenidy. Mecz zakończył się wynikiem 75:66

W dzisiejszym meczu, niestety zwycięstwo musieliśmy zostawić w Hiszpanii przegrywając 9 punktami.

Mecz nie należał do łatwych, ani dla KGHM BC Polkowice ani dla Avenidy. Nasz zespół był bliski zwycięstwa, a nadziei na nie dawała nam wygrana 2 kwarta w której doprowadziliśmy do sytuacji remisowej (38:38) oraz zremisowana trzecia kwarta w której obie drużyny zdobyły po 19 punktów. Wyglądało na to, że sumienne odrabianie dystansu punktowego do hiszpanek pozwoli nam wyjść na prowadzenie. Niestety w czwartej kwarcie zabrakło nam nieco skuteczności i finalnie mecz zakończył się wynikiem 75:66. (23:14, 18:24, 19:19, 15:9).

Perfumerias Avenida-vs-KGHM BC Polkowice 75:66

Fot: FIBA

Perfumrias Avenida (75)
Sika Kone 21, Andrea Vilaro 17, Leonor Rodriguez 9, Silvia Dominguez 8, Laura Gil 8, Alexis Prince 8,  Olcay Cakir 2, Bria Hartley 2

KGHM BC Polkowice (66)
Brittney Sykes 18, Dragana Stankovic 15, Brianna Fraser 13, Zala Friskovec 8, Weronika Gajda 4, Klaudia Gertchen 3, Stephanie Mavunga 3, Liliana Banaszak 2

Jeśli nie miałeś okazji kibicowania podczas transmisji na żywo, możesz to zrobić w dowolnym momencie na platformie YouTube na oficjalnym kanale FIBA.