W środę o godz. 18.00 CCC Polkowice zagra na wyjeździe z USK Praga. Będzie to przedostatni występ mistrzyń Polski w fazie grupowej Euroligi.
Dzięki pokonaniu Spartaka Moskwa Region Widnoje już tylko kataklizm mógłby odebrać koszykarkom CCC Polkowice prawo gry w kolejnej fazie rozgrywek Euroligi. Do końca sezonu zasadniczego ?pomarańczowym? pozostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania. Najbliższe już w środę u naszych południowych sąsiadów.
Polkowiczanki zmierzą się w Pradze z ekipą USK, która aktualnie przewodzi w tabeli grupy C z bilansem siedmiu zwycięstw i dwóch porażek. Ewentualne zwycięstwo CCC byłoby olbrzymią niespodzianką i wielkim sukcesem podopiecznych Jacka Winnickiego.
Dwa miesiące temu mistrzynie Polski były o krok od pokonania wyżej notowanych rywalek. 4 grudnia 2013 roku CCC po emocjonującym pojedynku przegrało z USK 64:67. świetnie zaprezentowały się w tamtym meczu liderki obu drużyn, Belinda Snell i Jelena Dubljevic, które solidarnie zdobyły po 22 punkty.
Od tamtej pory drużyna z Pragi jeszcze wzmocniła się personalnie i gra naprawdę dobrą koszykówkę, czego dowodem choćby ubiegłotygodniowe zwycięstwo w Stambule nad Galatasarayem (63:58).
W sezonie 2012/2013 ?pomarańczowe? potrafiły wygrać w Pradze (71:60), mimo że nie były faworytkami. Wtedy liderką zespołu CCC była hiszpańska rozgrywająca Laia Palau, dziś grająca w USK. Z kolei polkowickich barw broni obecnie Czarnogórzanka Jelena Skerovic, która przed rokiem występowała właśnie w drużynie mistrzyń Czech.
Spotkanie USK Praga – CCC Polkowice odbędzie się w środę 12 lutego 2014 roku o godz. 18.00. Mecz nie będzie nigdzie transmitowany.
AKTUALIZACJA (11.02, godz. 20.21): Czeska telewizja internetowa TVCOM zamieściła dziś link, pod którym ma zostać przeprowadzona transmisja z meczu USK-CCC: