W inaugurującym ćwierćfinałową rywalizację meczu akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego pokonały nasze dziewczyny 84:82, pomimo tego, że praktycznie przez cały mecz odrabiały straty. Wygrały dzięki doskonałej końcówce i w serii do trzech zwycięstw prowadzą 1:0. Mecz numer dwa jutro, również w Gorzowie Wielkopolskim.

Inaugurujący ćwierćfinałową rywalizację mecz zapowiadał się na bardzo ciekawie, bo mierzyły się zespoły, które zostawiają na parkiecie serce. Pojedynki pomiędzy polkowiczankami a gorzowiankami to zazwyczaj są boje bardzo zacięte, oba zespoły nie odpuszczają nawet na chwilę. Początek dzisiejszej batalii to było mocne uderzenie w wykonaniu naszych dziewczyn. Podopieczne trenera Marosa Kovacika grały szybciej, bardziej skutecznie w ofensywie, a w obronie rozbijały ataki gospodyń. Po 10 minutach polkowiczanki prowadziły 25:13. W drugiej kwarcie gorzowianki powoli zaczęły łapać wiatr w żagle, ale nasz zespół nadal grał na wysokim poziomie i utrzymywał przewagę. Kwartę numer dwa polkowiczanki wygrały dwoma punktami i do szatni na przerwę schodziły prowadząc 10 punktami. Bardzo dobrą partię rozgrywała Raisa Musina, która była najskuteczniejszą koszykarką na parkiecie. W przerwie gorzowianki musiały usłyszeć ostre słowa od trenera Dariusza Maciejewskiego, bo zabrały się ostro do roboty i w miarę upływu czasu niwelowały straty. W trzeciej kwarcie odrobiły 10 punktów i traciły do gospodyń cztery punkty. O tym, czy niezdobyta w tym sezonie twierdza Gorzów Wielkopolski w końcu padnie miała zdecydować ostatnia kwarta. W tej polkowiczanki cały czas utrzymywały kilkupunktową przewagę, ale podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego ostro naciskały. 20 sekund przed końcową syreną gorzowianki traciły do naszych dziewczyn 5 punktów, 14 sekund później Katarzyna Dźwigalska trafiła jeden z dwóch rzutów osobistych i był remis, a sekundę później Nicole Seekamp dała gorzowiankom wygraną.

W serii do trzech zwycięstw akademiczki prowadzą 1:0.Mecz numer dwa jutro, również w Gorzowie Wielkopolskim.

InvestInTheWest Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 84:82

(13:25, 18:20, 26:16, 27:21)

InvestInTheWest: Talbot 19, Hurt 15, Dźwigalska 15, Seekamp 12, Szajtauer 12, Misiek 6, Pawlak 5.

CCC: R. Musina 25, Rezan 18, Faulkner 12, Harrison 10, Gajda 7, V. Musina 3, Urbaniak 3, Gala 2, Leciejewska 2.