Zespół z Bydgoszczy pokonał dziś w meczu ćwierćfinałowym aktualnego mistrza Polski, ślęzę Wrocław 93:80 i tym samym wywalczył prawo gry w półfinale z naszymi dziewczynami. Pojedynek półfinałowy jutro o 17.

Polkowiczanki oraz Wisła Can-Pack Kraków, jako zespoły euroligowe rywalizację w Turnieju Finałowym Pucharu Polski rozpoczynają od fazy półfinałowej. Artego wysoko, bo 31:13 wygrało dziś pierwszą kwartę meczu ze ślęzą i to zdecydowało o zwycięstwie w rywalizacji z podopiecznymi trenera Arkadiusza Rusina. Jutro przyjdzie im zmierzyć się z polkowiczankami, które czekają na ten mecz.

– Jesteśmy dobrze przygotowani. Turniej Finałowy Pucharu Polski jest dla nas bardzo ważny. Wierzę, że pokażemy w nim pełnię naszych możliwości – mówi trener George Dikeoulakos.

W euroligowej potyczce z Galatasaray Stambuł nasz zespół zaprezentował solidną koszykówkę, a do zwycięstwa zabrakło trochę szczęścia w kluczowych momentach i żelaznej konsekwencji taktycznej.

O motywację w jutrzejszym meczu nie mamy się co martwić, bo z Artego mamy rachunki do wyrównania. W pierwszej rundzie spotkań Energa Basket Ligi Kobiet zespół z Bydgoszczy pokonał we własnej hali nasze dziewczyny 92:80. Jest więc oczywiste, że zechcemy wziąć rewanż za to spotkanie i zrobić ważny krok na drodze ku awansowi do wielkiego Finału Pucharu Polski.