Amerykańska środkowa Nikki Greene została nową zawodniczką CCC Polkowice. 24-letnia koszykarka podpisała z wicemistrzyniami Polski kontrakt ważny do końca rozgrywek.

Obecny sezon Greene rozpoczęła w Izraelu, gdzie reprezentowała barwy klubu Ramat Hasharon. Amerykanka rozegrała tam pięć spotkań, w których notowała średnio 8,6 punktów i 9,6 zbiórek (najlepsza w zespole). Z drużyną musiała się jednak rozstać, bo klub postanowił znaleźć podkoszową o nieco innym profilu.

Greene ma za sobą występy w lidze koreańskiej WKBL (w zespole Samsung Life Bichumi) oraz epizod w zawodowej lidze WNBA. W sezonie 2014 w Los Angeles Sparks mierząca 193 centymetry wzrostu koszykarka pojawiła się na parkiecie w 12 spotkaniach. Jako ciekawostkę można dodać, że jej koleżankami w drużynie były doskonale znane w Polkowicach Jantel Lavender i Nneka Ogwumike.

Nowa zawodniczka CCC Polkowice jest absolwentką cenionej w USA uczelni Penn State. W ciągu czterech lat kariery Greene zapracowała na miano jedynej zawodniczki w historii szkoły, która zanotowała na swym koncie 1000 punktów, 900 zbiórek i 200 bloków.

– Jeszcze przed przerwą świąteczną postanowiliśmy skorzystać z możliwości rozwiązania umowy z Taylor Hall, która nie spełniła naszych oczekiwań. W jej miejsce szukaliśmy gracza, który uzupełniłby naszą meczową dziesiątkę, a jednocześnie okazał się realnym wsparciem dla zespołu. Zdecydowaliśmy się postawić na Nikki, która w mojej ocenie pomoże nam jeszcze bardziej postawić naszym rywalom trudniejsze warunki w strefie podkoszowej, bo jest graczem, silnym, sprawnym i walecznym – powiedział Arkadiusz Rusin, trener CCC Polkowice.