Pierwszą zagraniczną koszykarką, która będzie bronić barw naszego klubu w przyszłym sezonie jest amerykańska środkowa Nikki Green, która w istotny sposób przyczyniła się do wywalczenia przez polkowiczanki czwartego miejsca w poprzednim sezonie.

25-letnia koszykarka podpisała z naszym zespołem roczny kontrakt. W sezonie 2014/2015 Greene spędzała w ekipie CCC na parkiecie średnio blisko 23 minuty. Zdobywała w tym czasie 7,6 punktu oraz notowało 6,6 zbiórki. Była jedną z istotnych postaci, które w ważkim stopniu przyczyniły się do zdobycia przez nasz zespół czwartego miejsca w rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet w poprzednim sezonie.

Greene ma za sobą występy w lidze koreańskiej WKBL (w zespole Samsung Life Bichumi) oraz epizod w zawodowej lidze WNBA. W sezonie 2014 w Los Angeles Sparks mierząca 193 centymetry wzrostu koszykarka pojawiła się na parkiecie w 12 spotkaniach.

środkowa MKS jest absolwentką cenionej w USA uczelni Penn State. W ciągu czterech lat kariery Greene zapracowała na miano jedynej zawodniczki w historii szkoły, która zanotowała na swym koncie 1000 punktów, 900 zbiórek i 200 bloków.

Nikki jest graczem, silnym, sprawnym i walecznym, co potwierdziła w poprzednim sezonie i z całą pewnością nasz zespół będzie miał z niej dużo pożytku.