Amerykańska rozgrywająca Naketia Swanier podpisała kontrakt z CCC Polkowice. Do zespołu wicemistrzyń Polski po trzech latach przerwy wraca też Justyna Jeziorna.
Trener Arkadiusz Rusin budowę składu na sezon 2014/2015 rozpoczął od kluczowej pozycji ? rozgrywającej. Postawił na zawodniczkę zaprawioną w bojach na polskich parkietach. Mierząca 170 cm wzrostu Swanier ma za sobą występy w Rybniku (2008/2009), Gdyni (2010/2011) i Szczecinie (2013/2014). Niespełna 28-letnia absolwentka renomowanej uczelni z Connecticut jest znana z tego, że dobrze kreuje grę, dysponuje solidnym rzutem i angażuje się w defensywę.
W sezonie 2013/2014 ?Ketia? w barwach drużyny beniaminka Tauron Basket Ligi Kobiet, King Wilki Morskie Szczecin, notowała przeciętnie 12,1 punktów, 4,5 zbiórki, 3,9 asyst, 2,8 przechwytów.
Justyny Jeziornej kibicom w Polkowicach specjalnie przedstawiać nie trzeba. 33-letnia koszykarka występująca na pozycji rzucającego obrońcy jest wychowanką naszego klubu i niemal przez całą karierę była związana z CCC. Z Polkowic odeszła w 2011 roku. Jeden sezon spędziła w ŁKS-ie Łódź, a ostatnie dwa lata grała w Artego Bydgoszcz. W barwach tego klubu wywalczyła dwa brązowe medale Mistrzostw Polski.
W sezonie 2013/2014 Jeziorna w rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet zdobywała dla Artego przeciętnie 5,4 punktów, 4,6 zbiórek, 1,8 asyst, 1,3 przechwytów.
– Nie ukrywam, że ze względu na sytuację w klubie, dość późno rozpoczęliśmy pracę nad transferami. Mieliśmy ograniczony wybór zwłaszcza wśród zawodniczek polskich, bo wiele z nich szybko znalazło nowe kluby lub przedłużyło umowy z obecnymi. Musieliśmy też dostosować nasze ruchy do możliwości finansowych i aktualnego stanu posiadania. Ważne kontrakty z klubem mają Agata Szczepanik, Dominika Owczarzak i Agnieszka Majewska. Z tą ostatnią cały czas prowadzone są jednak rozmowy dotyczące renegocjacji umowy, ale jestem dobrej myśli i wierzę, że Agnieszka zostanie w Polkowicach ? mówi Arkadiusz Rusin, trener CCC Polkowice.