Sezon zasadniczy Tauron Basket Ligi Kobiet dobiegł końca. Rozgrywki wkraczają w decydującą fazę. W sobotę w pierwszym meczu ćwierćfinałowym nasz zespół zmierzy się z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Wstęp na mecz darmowy!

Polkowiczanki zajęły w zasadniczej części sezonu czwarte miejsce z takim samym dorobkiem punktowym jak akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego. O wyższej pozycji zadecydował lepszy stosunek punktów zdobytych do straconych. W ćwierćfinale rywalizacja toczy się do dwóch wygranych, co oznacza, że ten pierwszy, otwierający rywalizację mecz będzie miał bardzo ważne znaczenie. Zwycięzca zyska przewagę psychologiczną nad rywalem.

Pojedynki pomiędzy akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego a naszym zespołem zawsze są bardzo zacięte. Niezależnie od tego w jakiej kondycji kadrowej, czy finansowej znajdują się oba zespoły, zawsze walczą na całego. Możemy być przekonani, że podobnie będzie i tym razem. W obecnym sezonie polkowiczanki z gorzowiankami mierzyły się dwukrotnie i póki co w tej rywalizacji jest remis 1:1. O tym, jak zacięte boje toczą oba zespoły najlepiej świadczy fakt, że dotychczasowe mecze zakończyły się dogrywkami. W Polkowicach górą był nasz zespół, który pokonał akademiczki 69:67, a w Gorzowie Wielkopolskim to podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego wygrały 81:79. To jednak historia, do której nie ma co wracać. Trzeba skupić się na tym, co wydarzy się w najbliższą sobotę.

W tym pierwszym meczu niezwykle istotne będzie wsparcie kibiców. Dlatego też dla mieszkańców gminy Polkowice wstęp na ten mecz jest darmowy. Co więcej, pierwszych 300 kibiców, którzy pojawią się w hali otrzyma wyprodukowane specjalnie na ten mecz koszulki. Po ich odbiór można się zgłaszać pół godziny przed meczem, czyli od godziny 17.15. Dla kibiców z Gorzowa Wielkopolskiego zarezerwowano 50 miejsc na trybunach hali przy ulicy Dąbrowskiego.

W trakcie meczu przewidziano szereg atrakcji. Będzie można otrzymać 25 piłek z autografami zawodniczek. Odbędzie się też pokaz mistrzyni tańca brzucha. Tego nie można przeoczyć. Przypominamy jeszcze raz – mecz w sobotę o godzinie 17.45.