Jutro rozpoczyna się runda play-off Tauron Basket Ligi Kobiet. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym nasze dziewczyny zmierzą się z Basketem 90 Gdynia. Początek pojedynku numer jeden o godzinie 17.45.

Po zasadniczej części sezonu nasz zespół zajął w tabeli czwarte miejsce i za rywala w pierwszej rundzie play-off będzie miał zespół z Wybrzeża, który uplasował się na miejscu piątym. Z tą drużyną polkowiczanki mają w tym sezonie bilans 2:0 i wydaje się, że są faworytem rozpoczynającej się rywalizacji. To jednak czysta statystyka, która niekoniecznie musi mieć jakiekolwiek przełożenie na przebieg rywalizacji. Play-offy rządzą się bowiem swoimi prawami. Mecze w tej fazie mają zupełnie inny ładunek emocjonalny, większa jest presja ciążąca na zawodniczkach, wyższy poziom motywacji. To wszystko razem sprawia, że wyniki uzyskane w zasadniczej części sezonu mają znaczenie drugorzędne. Mimo wszystko fakt, że naszym dziewczynom udało się dwukrotnie pokonać rywalki sprawia, że przed rozpoczęciem rywalizacji delikatna przewaga jest po stronie podopiecznych trenera Czeczuro.

– Dla nas nie ma znaczenia z kim gramy. Skupiamy się przede wszystkim na sobie, na tym, by jak najlepiej wykonać plan taktyczny. Jeśli konsekwentnie zrealizujemy przedmeczowe założenia to będzie dobrze – deklaruje trener Czeczuro.

Początek jutrzejszego meczu o godzinie 17.45. Wszystkich fanów naszego zespołu zapraszamy do hali przy ulicy Dąbrowskiego. Wasze wsparcie z całą pewnością pomoże naszym dziewczynom.

W pierwszej rundzie play-off gra się do dwóch zwycięstw. Mecz numer dwa odbędzie się najbliższą sobotę (2.04), o godzinie 20. Jeżeli zajdzie potrzeba rozegrania meczu trzeciego to dojdzie do niego w Polkowicach, 9 kwietnia.

Już dziś zapraszamy wszystkich fanów naszej drużyny, którzy chcą wesprzeć polkowiczanki w sobotnim pojedynku w Gdyni na wspólny wyjazd na Wybrzeże. Koszt to jedynie 20 złotych. Wszelkie informacje pod numerem telefonu 667 103 668 lub w kasie przed środowym meczem.