Rozgrywki Energa Basket Ligi wkroczyły w decydująca fazę. Rozpoczyna się runda play-off, która wyłoni mistrza Polski. Pierwszą przeszkodą naszych dziewczyn w drodze po tytuł będzie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Wstęp na dwa rozpoczynające rywalizację mecze w Polkowicach jest darmowy!

– Wszystko zaczyna się od nowa. To, co było nie ma znaczenia, w ogóle się nie liczy. Teraz zaczyna się gra o medale i musimy być do niej jak najlepiej przygotowani, by zrealizować nasze cele – mówił po ostatnim meczu sezonu zasadniczego Maros Kovacik, trener naszego zespołu. Te słowa mówią wszystko na temat etapu rozgrywek, który rozpoczyna się we wtorek. Dotychczasowe wyniki nie mają żadnego znaczenia, decydują jedynie o składzie ćwierćfinałowych par. Do rywalizacji play-off wszyscy przystępują z czystym kontem i każdy ma równe szanse. Niektóre z zespołów mają teoretycznie łatwiej wyłącznie ze względu na przewagę własnego parkietu. To jednak może być złudne.

– Play-offy rządzą się swoimi prawami. To na tym etapie rozgrywek trzeba udowodnić swoją wartość, pokazać, że jest się lepszym od innych. Wszystkie mecze sezonu zasadniczego są wstępem do tego etapu rywalizacji – mówią nasze dziewczyny.

Polkowiczanki zasadniczą część sezonu zakończyły na trzecim miejscu. Ich wtorkowe rywalki zajęły miejsce szóste. Wygrały 14 z 24 meczów, a z podopiecznymi trenera Kovacika mają bilans 1-1. Na inaugurację dość nieoczekiwanie pokonały nasz zespół w Polkowicach 76:70. To była sporego kalibru niespodzianka. Mało kto spodziewał się takiego obrotu sprawy. W rewanżu wszystko potoczyło się już zgodnie z planem. W Lublinie polkowiczanki były zdecydowanie lepsze i pokonały Pszczółki 81:63. Nasze dziewczyny będą także faworytem ćwierćfinałowej rywalizacji.

Pierwsze dwa mecze serii do trzech zwycięstw zostaną rozegrane we wtorek i środę (3 i 4 kwietnia) w Polkowicach. Na ten oraz pozostałe mecze play-off wstęp jest darmowy. To prezent od klubu dla fanów, którzy udowodnili, że potrafią być szóstym zawodnikiem i pomagać drużynie w wygrywaniu. Mamy nadzieję, że podobnie będzie i we wtorek oraz środę oraz aż do końca serii play-off. Bezpłatne wejściówki na mecze można odbierać dwie godziny przed rozpoczęciem meczów w kasie biletowej. Pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc mają kibice posiadający całosezonowy karnet – ich miejsce będzie zarezerwowane. Uprzedzamy, że ilość biletów jest ograniczona, więc ze względów organizacyjnych prosimy naszych kibiców o przychodzenie do hali nieco wcześniej niż zwykle.

Przypominamy, początek najbliższego, wtorkowego pojedynku o godzinie 19:00. Transmisja meczu będzie dostąpna na oficjalnym kanale klubu na YouTube.