Sztab szkoleniowy pod dowództwem trenera Maroša Kováčika, który sięgnął z CCC po mistrzostwo Polski zostaje w Polkowicach.

Po wyprowadzeniu drużyny CCC Polkowice na ścieżkę zwycięstw i zdobyciu tytułu mistrzowskiego trener Maroš Kováčik poprowadzi zespół w kolejnym sezonie. Słowacki szkoleniowiec dwukrotnie poniósł Pomarańczowe do medali – w sezonie 2016/2017 po objęciu w trakcie sezonu steru polkowickiej ekipy wprowadził naszą drużynę na podium mistrzostw Polski ocierając się o finał rozgrywek. Tym razem sukces był jeszcze większy. Pod dowództwem Kováčika zespół przegrał tylko raz i był niepokonany w rundzie play-off. Strony zdecydowały się przedłużyć współpracę, co nie dotyczy tylko pierwszego trenera, ale także z całego sztabu. W roli asystentów trenera pozostaną Karol Kowalewski i Sergii Vozniuk. Cała trójka stanowi zgrany, dobrze rozumiejący się zespół, którego praca przynosi zamierzone efekty. Na stanowisku kierownika drużyny ponownie zobaczymy Marcina Indzierowskiego, dla którego będzie to dziesiąty sezon w Polkowicach.

Sztab medyczny spisał się w ubiegłym sezonie na szóstkę. W zespole pozostanie Tomasz Ruszkowski, który funkcję trenera odnowy biologicznej pełni w polkowickim zespole już od 18 lat. O regenerację koszykarek trzeci sezon z rzędu dbał będzie masażysta Marek Urbanik, a Piotr Kołodziej (terapeuta manualny) nadal będzie leczył wszelkie, nawet mikroskopijne urazy naszych zawodniczek.

 

Zakontraktowanie całego sztabu jest strategicznym ruchem kadrowym przed nadchodzącym sezonem. O dalszych krokach będziemy informować na bieżąco.

[o_d]7554[o_d]

Share This