Już jutro absolutny hit Basket Ligi Kobiet. Po przeciwnych stronach parkietu staną koszykarki naszego CCC Polkowice oraz Wisły Can-Pack Kraków. Początek meczu o 17.45.
Pojedynki pomiędzy polkowiczankami a krakowiankami to już niemal klasyki. Te dwa zespoły zdominowały rozgrywki żeńskiej ekstraklasy. Ostatnie trzy sezony kończyły się finałową rywalizacją, w której losy mistrzostwa rozstrzygały pomiędzy sobą wiślaczki oraz ?pomarańczowe?. Poprzedni sezon przyniósł naszym dziewczynom historyczne mistrzostwo. Wcześniej dwukrotnie w finałowej rywalizacji górą były krakowianki. Na polskim podwórku jutrzejsi rywale zdystansowali konkurencję pod każdym względem. Reprezentują Polskę w prestiżowych rozgrywkach Euroligi, są świetnie zorganizowani, dysponują budżetami, o jakich mogą pomarzyć krajowi konkurenci. Dzięki temu stać ich na sprowadzanie wielkich gwiazd żeńskiego basketu. W obecnym sezonie także te dwa zespoły przewodzą ligowej stawce. Wisła Can-Pack jeszcze nie przegrała meczu i zajmuje pierwsze miejsce, nasze dziewczyny z kolei mają na koncie trzy porażki i plasują się na miejscu drugim. Pierwszy mecz pomiędzy jutrzejszymi przeciwnikami, rozegrany w Krakowie, zakończył się zwycięstwem gospodyń, które pokonały nasz zespół dość wysoko – 70:53. Wówczas najwięcej krwi napsuły polkowiczankom ? środkowa ze Stanów Zjednoczonych Jantel Lavender, która w sezonie 2011/2012 broniła barw CCC Polkowice. Amerykanka rzuciła 20 punktów. 18 ?oczek? do dorobku zespołu aktualnych wicemistrzyń Polski dołożyła z kolei Justyna Żurowska. W naszej drużynie najskuteczniejsza była Belinda Snell, zdobywczyni 18 punktów, a 12 ?oczek? zapisała na swoim koncie Janel McCarville. W dwóch ostatnich meczach australijska rzucająca CCC nie pojawiła się na parkiecie z powodu drobnego urazu. Najprawdopodobniej, w sobotę trener Winnicki będzie mógł skorzystać z tej zawodniczki.
W porównaniu z pierwszym meczem obecnego sezonu w ekipie spod Wawelu zaszła jedna zmiana kadrowa. Australijską rozgrywającą Erin Philips zastąpiła Danielle McGray ze Stanów Zjednoczonych, która po sześciu meczach rozegranych w barwach Białej Gwiazdy ma średnią 10,5 punktu.
Mecze pomiędzy CCC a Wisłą Can-Pack zawsze są pełne emocji, efektownych akcji i walki od pierwszej do ostatniej syreny. Zapewne nie inaczej będzie i jutro. Wszystkich kibiców naszego zespołu zapraszamy do hali przy ulicy Dąbrowskiego 1A. Wasze wsparcie będzie niezwykle ważne. Głośny doping pomoże naszym dziewczynom w walce z wymagającym przeciwnikiem z Krakowa. Początek meczu o godzinie 17.45.