Jutro w stolicy Dolnego śląsku koszykarskie derby naszego województwa – miejscowa ślęza zagra z naszym zespołem. Wskazanie faworyta to zadanie arcytrudne, bo koszykarsko drużyny mają zbliżony potencjał. My wierzymy, że podopieczne trenera Stefana Svitka przerwą serię porażek i pokonają rywalki.

Słowacki szkoleniowiec poprowadził polkowiczanki w dwóch meczach – z Pszczółką AZS UMCS Lublin w Basket Lidze Kobiet oraz z Nadezhdą Orenburg w Eurolidze. W obu przypadkach musiał przełknąć gorycz porażki. Jutro we Wrocławiu zasiądzie na ławce trenerskiej naszej drużyny po raz trzeci. Mamy nadzieję, że tym razem mecz zakończy się zwycięsko dla naszych dziewczyn, choć zdajemy sobie sprawę z faktu, że pokonanie wrocławianek to zadanie bardzo trudne. ślęza w tabeli Basket Ligi Kobiet zajmuje trzecie miejsce i na koncie ma pięć zwycięstw oraz dwie porażki. Podopieczne trenera Arkadiusza Rusina, który w Polkowicach spędził dziewięć lat ucząc się fachu u boku tak zasłużonych szkoleniowców jak Krzysztof Koziorowicz, czy Jacek Winnicki. Koszykarskich związków pomiędzy Polkowicami a Wrocławiem jest więcej. Spora część zawodniczek, które dziś występują w ślęzie w poprzednim sezonie grała w naszym klubie. Są to Agnieszka Majewska, Agnieszka Skobel, Nikki Greene. Przeszłość w Polkowicach mają także za sobą Sharnee Zoll-Norman oraz Małgorzata Zuchora. Z kolei Magdalena Leciejewska poprzedni sezon spędziła we Wrocławiu. W stolicy Dolnego śląska nie ukrywają, że jutrzejszy pojedynek ma znaczenie szczególne.Bardzo mi zależy, żeby wygrać, tym bardziej, że gramy przed własną publicznością. Zrobię wszystko, żeby to ślęza była górą – deklaruje Agnieszka Majewska. Mocno zmotywowany jest również nasz zespół. – Gramy o pełną pulę. Derby rządzą się swoimi prawami, a wygrana w nich smakuje szczególnie – deklarują nasze dziewczyny. Pomiędzy CCC a ślęzą jest wiele związków, ale jutro na parkiecie żadnych sentymentów nie będzie. Będzie za to sporo walki i mamy nadzieję jeszcze więcej dobrej koszykówki z rozstrzygnięciem korzystym dla naszego zespołu. Derby Dolnego śląska rozpoczną się o godzinie 17.