W sobotę 15 lutego w hali Gdynia Arena odbędzie się Mecz Gwiazd Basket Ligi Kobiet.
W tegorocznym meczu zmierzą się ze sobą reprezentacja Polski koszykarek oraz drużyna złożona z najlepszych zagranicznych zawodniczek występujących w Basket Lidze Kobiet.
Warto przypomnieć, że trenerem kadry Polski jest szkoleniowiec CCC Polkowice Jacek Winnicki, który na sobotnie spotkanie powołał dwie ?pomarańczowe?: Magdalenę Skorek i Magdalenę Leciejewską.
Do drużyny zagranicznych gwiazd wybranych zostało 12 koszykarek. Wśród nich są trzy polkowiczanki: Valeriya Musina, Belinda Snell i Janel McCarville. Występ tej ostatniej stanął pod znakiem zapytania, gdyż Amerykanka doznała urazu w trakcie środowego meczu Euroligi z ZVVZ USK Praga. Ostatecznie McCarville jednak pojedzie do Gdyni.
Dodajmy, że organizatorzy koszykarskiego święta w Gdyni nominowali do udziału w konkursie rzutów za trzy punkty m. in. Belindę Snell, zawodniczkę CCC.
Sobotni Mecz Gwiazd Basket Ligi Kobiet będzie transmitowany na żywo w Sportklubie.