Maros Kovacik zostaje w Polkowicach!

CZERWCA, 2019

Słowacki szkoleniowiec, który doprowadził nasz zespół do dwóch tytułów mistrza Polski podpisał roczny kontrakt.

Ta ucieszyła fanów mistrzyń Polski.

– Kovacik to świetny fachowiec, a także bardzo miły i sympatyczny człowiek. To super wiadomość – mówi nam jeden z kibiców pomarańczowych.

Maros Kovacik pojawił się w Polkowicach w sezonie 2015/2016, kiedy to podjął się misji poprowadzenia zespołu w bardzo trudnym momencie. Zespół spisywał się znacznie poniżej oczekiwań. Słowak miał ratować sezon i udało mu się to znakomicie. Owocem jego pracy był brązowy medal mistrzostw Polski. Kolejne dwa sezony to pasmo sukcesów. Za każdym razem drużyna okazywała się bezkonkurencyjna na krajowym podwórku. Ponadto w obecnym sezonie polkowiczanki dodatkowo awansowały do najlepszej ósemki Euroligi.

Sympatyczny słowacki szkoleniowiec wielokrotnie podkreślał, że czuje się w Polkowicach bardzo dobrze, a że jest trenerem uwielbiającym wyzwania, to podpisał umowę z CCC na kolejny sezon

– Wyzwania mnie motywują. Uwielbiam je. W nadchodzącym sezonie będziemy zespołem o innym potencjale, ale na pewno, tak jak zawsze, będziemy dawać z siebie wszystko. Jestem zaszczycony, że władze klubu zdecydowały się powierzyć mi rolę trenera. To dla mnie zaszczyt – mówi nam trener Kovacik.

Zatrudnienie trenera było kluczową decyzją. To pierwszy, najważniejszy krok. Teraz zaczniemy podpisywać kontrakty z zawodniczkami – mówi Wiesław Kozdroń, prezes CCC Polkowice.

O kolejnych ruchach kadrowych w zespole będziemy informować na bieżąco.