Maroš Kováčik ponownie poprowadzi drużynę CCC Polkowice. Słowacki szkoleniowiec w ubiegłym sezonie zaprowadził Pomarańczowe na podium mistrzostw Polski.

Włodarze klubu ponownie zaufali trenerowi Kováčikowi z prostego powodu –  w Polkowicach znamy metody jego pracy, które szybko  przyniosły efekty. Słowak potrafi wykrzesać z zawodniczek 100% ich umiejętności oraz maksymalnie zmotywować zespół. W ciągu pięciu miesięcy pracy w ubiegłym sezonie zdołał wyciągnąć Pomarańczowe z głębokiego kryzysu.

Przed przyjściem do Polkowic Maroš Kováčik najlepsze wyniki osiągał z zespołem Good Angels Koszyce, z którym odnosił sukcesy na arenie krajowej oraz  międzynarodowej. W 2013 roku został wyróżniony tytułem Trenera Roku Euroligi Kobiet. Sezon 2017/2018 rozpoczął w roli pierwszego szkoleniowca euroligowej Nadezhdy Orenburg. Pod koniec 2017 roku na krótko przeniósł się do Chin, gdzie pełnił funkcję konsultanta w zespole Shanxi Xing Rui Flame.

Pierwszy trening w Polkowicach pod okiem słowackiego trenera odbędzie się w poniedziałek rano, a pierwszym meczem w jakim przyjdzie mu prowadzić zespół to wyjazdowy pojedynek z Wisłą CanPack Kraków (niedziela, 18 lutego).

[o_d]6505[o_d]

Share This