Nasza drużyna ma nowego trenera. Ekipę CCC Polkowice poprowadzi Maros Kovacik. Słowacki szkoleniowiec zadebiutuje już w następnym meczu.

Maros Kovacik to trener z ogromnym doświadczeniem, również w prowadzeniu drużyn w rozgrywkach euroligowych. Ostatnim klubem, który prowadził w bogatej karierze było Good Angels Koszyce. W 2013 roku został wyróżniony tytułem Trenera Roku Euroligi Kobiet. W tym samym roku federacja słowacka uznała go najlepszym trenerem w kraju. W 2012 wyróżniono go również za sukcesy w słowackich drużynach młodzieżowych. Pracę w Polkowicach Słowak będzie dzielił z pełnieniem funkcji trenera kobiecej reprezentacji Słowacji.

Przed trenerem bardzo trudne zadanie, ponieważ musi podnieść morale drużyny pogrążonej w kryzysie. Maros Kovacik przejmie nasz zespół po swoim rodaku – Stefanie Svitku.