40 sekund przed końcem dzisiejszej batalii w Toruniu nasze dziewczyny traciły do gospodyń trzy punkty i wiele wskazywało na to, że przegrają. Pokazały jednak wielki charakter i ostatecznie triumfowały udowadniając, że w sporcie nie wolno nigdy tracić wiary i trzeba walczyć do samego końca.

Od samego początku dzisiejszy mecz był bardzo wyrównany. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, wiele było także remisów. Przez całe 40 minut żadnemu z zespołów nie udało się wypracować przewagi wyższej niż siedmiopunktowa. Końcówka to był prawdziwy horror. Najpierw, przy trzypunktowej stracie, celnie zza linii 6,75m rzuciła kapitan naszej drużyny Valeriyia Musina doprowadzając do remisu 69:69. W odpowiedzi, doskonała zazwyczaj w rzutach za trzy Julie McBride z Torunia chybiła, a kilka chwil później Noemie Mayombo była faulowana i stanęła na linii rzutów osobistych. Ręka nie zadrżała jej ani razu i nasze dziewczyny wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Do końcowej syreny były cztery sekundy. Torunianki miały jeszcze szansę na zmianę wyniku, ale nie były w stanie tego zrobić i nasz zespół w drugim meczu obecnego sezonu zanotował po raz drugi komplet punktów.

O wygranej „pomarańczowych” zadecydowały – więcej zimnej krwi w końcówce, a także dominacja w strefie podkoszowej – zbiórkę podopieczne trenera Vadima Czeczuro wygrały aż 47:32. Nasz zespół lepiej trafiał też za trzy punkty oraz miał więcej asyst. Właściwie jedynym elementem, w którym to rywalki były lepsze były straty, których torunianki popełniły mniej. Miały jednak kiepską skuteczność rzutów ponawianych, więc nie miało to większego znaczenia w kontekście końcowego wyniku.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyła Marija Rezan – 17. Z kolei Magdalena Leciejewska zanotowała 11 zbiórek. W dzisiejszym meczu w naszej drużynie zadebiutowała Raisa Musina. Pierwszy mecz w barwach CCC wypadł jej na siódemkę – odnotowała 7 punktów oraz 7 zbiórek.

Energa Toruń – CCC Polkowice 69:71

(23:21, 11:19, 20:13, 15:18)

Energa: McBride 16, Cain 15, Gajda 13, Adamowicz 9, Morris 8, Szczepanik 6, Tłumak 2, Moore 0, Ivashchanka 0.

CCC: Rezan 17, V Urbaniak 16,  Musina 14, Mayombo 7, R. Musina 7, Leciejewska 6, Idziorek 3, Gala 1, Ortiz 0.