Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi stało się faktem. Dziś polkowiczanki pokonały belgijski Castors Braine 71:52. – Zależało nam na tym, by zdobyć komplet punktów i udało się. Dziękuję zawodniczkom za realizację planu taktycznego – powiedział po meczu Maros Kovacik, trener CCC.

Przed rozpoczęciem dzisiejszego pojedynku nasze dziewczyny zapowiadały, że dadzą z siebie wszystko by zanotować pierwsze zwycięstwo w prestiżowych rozgrywkach Euroligi. Wyszły na parkiet mocno zmotywowane i od pierwszej syreny ruszyły ostro do ofensywy.

Polkowiczanki imponowały tempem rozegrania akcji oraz agresywną defensywą. W pierwszej kwarcie nasze dziewczyny były zespołem zdecydowanie lepszym i po 10 minutach prowadziły 19:6. W drugiej kwarcie nadal to polkowiczanki były stroną dominującą, ale rywalki zaczynały powoli łapać wiatr w żagle. Po 15 minutach było 25:13. Po pierwszej połowie podopieczne trenera Marosa Kovacika prowadziły 37:24. Polkowiczanki miały wyższą skuteczność rzutową, a także lepiej spisywały się w walce pod tablicami. Zbudowana w trakcie pierwszej połowy przez mistrzynie Polski przewaga nie była na tyle duża, by ze spokojem myśleć o drugiej połowie. Było oczywiste, że trzeba będzie zagrać konsekwentnie z niewielką ilością błędów, by ostatecznie móc cieszyć się z pierwszego euroligowego zwycięstwa.

Drugą połowę rozpoczęła od celnego rzutu trzypunktowego Tiffany Hayes. Kilka chwil później ta sama zawodniczka popisała się efektownym wejściem pod kosz, również zakończonym punktami dla drużyny pomarańczowych. Potem gra się wyrównała, ale to gospodynie cały czas utrzymywały oscylującą wokół kilkunastu punktów przewagę. Po 30 minutach gry było 55:36 , a główną zasługę w tym stanie rzeczy miała doskonale dysponowana Hayes. 19 punktów to była bezpieczne przewaga i raczej mało prawdopodobnym rozwiązaniem była odmiana losów meczu. Tym bardziej, że rywalki naszych dziewczyn miały spory problem z rozgrywaniem akcji w ofensywie. Polkowiczanki w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie pokonały rywalki z Belgii 71:52.

CCC Polkowice – Castors Braine 71:52

(19:6, 18:18, 18:12, 16:16)

CCC: Hayes 23, Gajda 11, Kaltsidou 9, Fagbenle 9, Leedham 7, Thomas 6, Kaczmarczyk 6, Puss 0.

Castors: Trahan-Davis 12, Razheva 9, Dalaere 6, Anderson 6, Mayombo 6, Samuelson 5, Ortiz 4, Grzesinski 2, Hamblin 2, Devliegher 0.