Play-off: Mamy pierwsze zwycięstwo

13

MARCA, 2021

Na ćwierćfinałowym koncie CCC Polkowice ma pierwszą wygraną. Pomarańczowe pokonały DGT AZS Politechnikę Gdańską 86:72.

Droga do półfinału wiedzie polkowiczanki przez starcia z DGT AZS Politechniką Gdańską. Na tym etapie nie ma słabych drużyn, co pokazują wyniki pierwszych spotkań. Dla gości tegoroczny play-off jest pierwszym w historii klubu i z pewnością stanowi to dodatkową motywację do dobrego występu w serii. CCC Polkowice jako faworytki do awansu musiały przez długi czas pierwszego ćwierćfinałowego spotkania pilnować rywala. Wypracować bezpieczną przewagę Pomarańczowym udało się w czwartej kwarcie meczu.

Oba zespoły wyszły na sobotnie starcie z pełną koncentracją. Chociaż to CCC Polkowice grało bardziej uporządkowaną koszykówkę, akcjom brakowało egzekucji. Z kolei goście podejmując szybkie decyzje o rzutach, częściej odnajdywali drogę do kosza. W pierwszej połowie zespół z Gdańska trafił kilka szalonych rzutów, które trzymały je w meczu. Nas na szczęście to nie zdeprymowało – po meczu ocenił trener Karol Kowalewski. Wynik przez pierwszą połowę ciągle wracał do granicy remisu, a przed zmianą stron gdańszczanki prowadziły 42:21. W polkowickiej drużynie dobrą pracę wykonywała Klaudia Gertchen, dla której był to najlepszy mecz w sezonie. Skrzydłowa polkowickiej drużyny była skuteczna i nie ustępowała w obronie wymuszając wiele strat rywalek. W całym spotkaniu polkowiczanki zdobyły 22 punkty po stratach gości. Na tablicach waleczna była Dragana Stanković. Serbka zanotowała 12 zbiórek i zdobyła 17 punktów będąc najlepiej punktującą zawodniczką CCC Polkowice.

Trzecią kwartę polkowiczanki rozpoczęły mocniej, grając pewniej w obronie. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego były aktywniejsze w walce na tablicach a także w środkowej strefie boiska. Kluczem do zwycięstwa okazała się defensywa oraz gra zespołowa. Pomarańczowe dzieliły się piłką, były czujne, ale Politechnika nie odpuszczała. Ostry faul otrzymała Keisha Hampton, zdobywczyni 16 punków. Nasze rywalki miały dobry plan na ten mecz, grały twardo. Sama tego doświadczyłam otrzymując mocny faul. My zagrałyśmy dzisiaj nieco łagodniej. Zwycięstwa przychodzą nam teraz trochę ciężej niż na początku sezonu. W play-off nic nie przychodzi łatwo. Wygrałyśmy jako zespół i to dla nas bardzo ważne zwycięstwo – oceniła Amerykanka. CCC Polkowice kluczowe akcje przeprowadziło w drugiej części czwartej kwarty i wygrało z DGT AZS Politechniką Gdańską 86:72.

Do awansu do półfinału polkowiczankom brakuje jeszcze dwóch zwycięstw. Kolejna okazja do przybliżenia celu nadarzy się w niedzielę, 14 marca. Mecz w Polkowicach odbędzie się o godzinie 19:00. Transmisję przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).

CCC Polkowice – DGT AZS Politechnika Gdańska 86:72 (21:17, 20:25, 25:17, 20:13)

CCC Polkowice: Dragana Stanković 17 (12 zbiórek), Keisha Hampton 16, Klaudia Gertchen 14, Aaryn Ellenberg 13, Weronika Telenga 11, Weronika Gajda 9, Kamile Nacickaite 6.

DGT AZS Politechnika Gdańska: Jazmine Davis 22, Jowita Ossowska 11, Kateryna Rymarenko 11, Martyna Koc 9, Martyna Pyka 9, Ruth Hamblin 7, Sylwia Bujniak 3.