Juniorki MKS-u Polkowice od 1 września mają nowego trenera, a właściwie… trenerkę W tej roli w naszym klubie została zatrudniona Magdalena Skorek, która w sezonach 2012-2014 była zawodniczką CCC Polkowice i przyczyniła się do wywalczenia przez “pomarańczowe” złota i srebra w rozgrywkach ekstraklasy.
Teraz Magda przechodzi rehabilitację po poważnej kontuzji odniesionej w trakcie meczu reprezentacji Polski. O definitywnym rozbracie z basketem nie ma jednak mowy.
– Koszykówka to właściwie całe moje życie i byłoby mi bardzo ciężko z niej zrezygnować. Kiedy pojawiła się propozycja pracy z młodzieżą w Polkowicach, właściwie nie zastanawiałam się ani chwili. Jest to dla mnie spore wyzwanie, ale chętnie się go podejmuję, bo pozwala mi nadal pozostać przy koszykówce, pomimo kontuzji. Cały czas jestem w trakcie rehabilitacji, ale dopiero czas pokaże, czy będę w stanie wrócić do gry na najwyższym poziomie – mówi Magdalena Skorek.
Magda będzie prowadzić zespół polkowickich juniorek wspólnie z Michałem Grzesikiem. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za sukcesy!
Dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec ekipy juniorek MKS-u, Arkadiusz Rusin, poświęci całą swoją uwagę na prowadzenie drużyny aktualnych wicemistrzyń Polski, CCC Polkowice.