Kolejnej zawodniczki, która wzmocni nasz zespół w przyszłym sezonie nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi żeńskiego basketu. Każdy bowiem doskonale zna osiągnięcia i możliwości Magdaleny Leciejewskiej.

Dla porządku przypomnimy jedynie, że popularna „Lecia” miała duży wpływ na grę naszej drużyny w historycznym sezonie 2012/2013, kiedy to ówczesny CCC Polkowice zdobywał mistrzostwo, Puchar Polski i znalazł się w ósemce najlepszych zespołów klubowych Starego Kontynentu. Była także czołową postacią drużyny sezonu 2013/2014, kiedy to polkowiczanki zdobyły tytuł wicemistrzowski. Ostatnie dwa sezony Magda spędziła we wrocławskiej ślęzie, z którą w maju zdobyła brązowy medal. Teraz zdecydowała się ponownie bronić barw klubu z Polkowic.

– Magda od wielu lat jest czołową polską zawodniczką na swojej pozycji, wiążemy z jej przyjściem spore nadzieje – mówi Wiesław Kozdroń, prezes MKS Polkowice. – Niewiele jest w polskiej lidze zawodniczek z tak dużym doświadczeniem zarówno na parkietach ligowych, jak i europejskich – zauważa sternik polkowickiego klubu.

W kontekście powrotu polkowiczanek do rozgrywek europejskich owo doświadczenie może mieć bardzo duże znaczenie. Magda ma na koncie dziewięć sezonów w Eurolidze i trzy Eurobaskety.

– Cieszę się, że będę znów grać w Polkowicach, gdzie budowany jest silny zespół, który będzie także występował w europejskich pucharach – mówiła po podpisaniu kontraktu Leciejewska – Moje wcześniejsze dwa sezony w Polkowicach to złoto i srebro Mistrzostw Polski, a także sukcesy w Eurolidze – mam nadzieję, że również w następnym roku będziemy liczyć się w walce o najwyższe laury w lidze, a w Europie postaramy się sprawić niejedną niespodziankę! – dodała nowa zawodniczka MKS Polkowice.