Jutro w Krakowie absolutny hit ostatniej kolejki zasadniczej części sezonu Tauron Basket Ligi Kobiet. Mistrzynie Polski spod Wawelu zmierzą się z wicemistrzyniami z Polkowic.

W poprzednim sezonie to te dwa zespoły rozstrzygnęły pomiędzy sobą losy walki o mistrzostwo Polski. Górą była drużyna z Krakowa, która tym samym odzyskała czempionat, bo w roku 2013 to nasze dziewczyny triumfowały w finałowej rywalizacji o mistrzowską koronę. W obecnym sezonie Wisła Can-Pack to zespół kroczy od wygranej do wygranej. Podopieczne trenera Svitka nie doznały jeszcze porażki w rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet i niewiele wskazuje na to, by ten stan zmienił się po jutrzejszym pojedynku, bo to obecne mistrzynie będą zdecydowanym faworytem tego meczu. Tym bardziej, że do starcia dojdzie w Krakowie, a w pierwszej konfrontacji pomiędzy jutrzejszymi rywalami w Polkowicach to obecne mistrzynie były górą pokonując nasz zespół 59:51. Wówczas najskuteczniejszą koszykarką w ekipie mistrzyń Polski była Courtney Vandersloot, która zdobyła 13 punktów, a także zaliczyła dziewięć asyst. Wśród naszych dziewczyn po 12 punktów rzuciły Aishah Sutherland i Dominika Owczarzak. Jak potoczą się losy jutrzejszego pojedynku? Odpowiedź na tak postawione pytanie poznamy oglądając go na stronie www.basketligakobiet.pl. Możemy być pewni, że podopieczne trenera Arkadiusza Rusina zrobią wszystko by mistrzynie spod Wawelu poniosły pierwszą porażkę. Mamy nadzieję, że im się uda. Początek meczu o godzinie 18.