Nasze dziewczyny kontynuują serię zwycięstw w Energa Basket Lidze Kobiet. Dziś pokonały wicemistrzynie Polski 69:64. Doskonały mecz rozegrała Temi Fagbenle, która rzuciła aż 29 punktów. Brawo dziewczyny! Tak trzymać!

Nasza drużyna jest ostatnio na fali wznoszącej. Polkowiczanki ewidentnie złapały wiatr w żagle i spisują się coraz lepiej. Wobec tego nie dziwiły deklaracje, że do Krakowa jadą po wygraną, choć za rywala miały aktualnego lidera Energa Basket Ligi Kobiet, wielokrotnego mistrza Polski, Wisłę Can-Pack Kraków. Początek meczu nie był jednak najlepszy w wykonaniu naszych dziewczyn. Miały problem z opanowaniem nerwów. W ich grze wiele było nonszalancji. Wisła wykorzystała to bezlitośnie i po pierwszej kwarcie prowadziła różnicą sześciu punktów – 25:19. W drugiej kwarcie polkowiczanki zaczęły się spisywać zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim mocniej broniły uniemozliwiając gospodyniom konstruowanie akcji ofensywnych. Same też nie miały już takich problemów z trafianiem do kosza rywalek jak wcześniej. W efekcie nasze dziewczyny odrobiły siedem z 11 punktów straty i do szatni na przerwę schodziły przy wyniku 34: 30. Po zmianie stron nadal to podopieczne trenera Marosa Kovacika były stroną dyktującą warunki na parkiecie. Wiślaczki broniły przewagi, ale w końcówce trzeciej odsłony na prowadzenie wyszły nasze dziewczyny. Od stanu 48:46 trzy kolejne punkty zdobyła Temi Fagbenle i po 30 minutach wiślaczki przegrywały 48:49. W ostatniej kwarcie nasze dziewczyny kontrolowały przebieg gry i wygrały bez większych problemów. Mecz zakończył się wynikiem 64:69. Najwięcej punktów dla naszej drużyny rzuciła doskonale dysponowane Temi .

Na świętowanie nie ma czasu, bo już w najbliższą środę nasze dziewczyny czeka kolejny bardzo trudny mecz. W polkowickiej hali polkowiczanki zmierzą się z aktualnymi mistrzyniami Polski z Wrocławia. Początek meczu o godzinie 19. Już dziś wszystkich fanów naszego zespołu zapraszamy na ten pojedynek.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 61:69

(25:19, 9:11, 14:19, 16:20)

Wisła: Rodriguez 23, Labuckiene 13, Parker 12, Reid 10, Radocaj 6, Niedźwiedzka 0, Suknarowska-Kaczor 0, Ziętara 0.

CCC: Fagbenle 29, Gajda 19, Clark 7, Sandrić 5, Leciejewska 4, Bojović 3, Spanou 2, Puss 0, Stankiewicz 0, Ervin 0.

Share This