Koszykarskie emocje wracają do naszego miasta! Już 16 września pierwsza okazja do zobaczenia w akcji nowej drużyny CCC Polkowice. W dwudniowym Międzynarodowym Turnieju o Puchar CCC na parkiecie hali przy Dąbrowskiego polkowickie koszykarki powalczą z ekipami Artego Bydgoszcz, Good Angels Koszyce oraz Valosunu Brno. Wstęp na wszystkie mecze turnieju będzie bezpłatny.

Przygotowania do startu sezonu wchodzą na ostatnią prostą. Pierwszy mecz Basket Ligi Kobiet rozegramy 1 października, ale przedsmaku ligowych i euroligowych emocji będziemy mogli zaznać już 16 i 17 września. Do naszego miasta zawitają silne drużyny – mistrzynie Słowacji (Good Angels Koszyce), wicemistrzynie Polski (Artego Bydgoszcz) i piąta drużyna ligi czeskiej (Valosun Brno). Polkowickie konfrontacje, mimo towarzyskiego charakteru, powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych miłośników koszykówki.

Podczas Turnieju o Puchar CCC kibice po raz pierwszy zobaczą mocno przebudowaną latem drużynę. W składzie z ubiegłego sezonu pozostały jedynie Ewelina Gala, Natalia Bucyk i Angelika Stankiewicz. Ta ostatnia leczy jednak kontuzję, dlatego jej występ jest wykluczony, podobnie jak Amerykanek Brittany Boyd i Isabelle Harrison, które po przerwie na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 kontynuują grę w zawodowej lidze WNBA.

Wstęp na  wszystkie mecze turnieju w Polkowicach będzie bezpłatny. Przedsezonowe spotkania to nie tylko rozgrzewka dla drużyny przed inauguracją ligi, ale także dla kibiców, których doping ma być w nadchodzącym sezonie naszą tajną bronią. Zapraszamy do hali przy ul. Dąbrowskiego 1A!

Terminarz spotkań Turnieju o Puchar CCC:

16.09.2016 (piątek)
17:00 (półfinał nr 1): Artego Bydgoszcz – Good Angels Koszyce