W polskim składzie koszykarki CCC Polkowice rozpoczęły w czwartek przygotowania do sezonu 2018/2019. ROzgrywki Energa BasketLigi Kobiet wystartują w pierwszy weekend października. Na inaugurację Pomarańczowe podejmą we własnej hali Widzew Łódź.

Pierwszy trening podopiecznych Marosa Kovacika odbył się w hali sportowej w Polkowicach i jak zwykle został poprzedzony porannymi badaniami lekarskimi. Przed naszymi zawodniczkami okres ciężkich ćwiczeń w hali, siłowni i na stadionie lekkoatletycznym.

Zagraniczne nabytki CCC zobaczymy w Polkowicach dopiero na początku września. Jako pierwsze zameldują się Sofija Aleksandravicius i Johannah Leedham-Warner. Zawodniczki grające obecnie w WNBA dołączą do drużyny po zakończeniu rozgrywek za oceanem, a Greczynka Styliani Kaltsidou po Mistrzostwach świata na Teneryfie, które odbędą się 22-30 września.

Plan gier i turniejów sparingowych

8-9 września: dwumecz z InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski
14-16 września: turniej w Jeleniej Górze (ślęza Wrocław, Herner TC, Ostrovia Ostrów Wlkp.)
22-23 września: dwumecz z Ostrovią Ostrów Wielkopolski
29-30 września: turniej we Wrocławiu (ślęza Wrocław, Artego Bydgoszcz, Wisła Can-Pack Kraków)