17

LUTEGO, 2024

W 21. kolejce rewanżujemy się drużynie PSI Enea AJP Gorzów Wlkp (86:65)
(15:21 | 23:13 | 26:22 | 22:9)

W pierwszych dwóch częściach spotkania warunki dyktowały zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego, które to już w pierwszej kwarcie zaliczyły run 8:0. Polkowiczanki po słabszych dziesięciu minutach gry, w której to skuteczność zostawiała wiele do życzenia podniosły głowy i z pełnym skupieniem rozpoczęły odrabianie strat. Druga kwarta zakończyła się na korzyść gospodyń 23:13, w której to pierwsze skrzypce odgrywała Brianna Fraser. Polkowiczanki na przerwę schodziły z 4-punktową przewagą (38:34).

Trzecia kwarta w oczach kibiców z pewnością zapadnie w pamięć, akcje punkt za punkt, dynamiczne dzielenie się piłką. Pomarańczowe w samej trzeciej kwarcie zdobyły 7 na 14 trafionych w meczu rzutów z linii 6,75. Każda z drużyn raz po raz dziurawiła obręcz przeciwniczek, ostatecznie zakończona na korzyść Polkowiczanek 26:22.

Ostatnia kwarta to zdecydowany popis siły KGHM BC Polkowice, szczelna obrona, dynamicznie rozgrywane akcje ze skutecznym zakończeniem. Wypracowana przewaga pozwoliła Pomarańczowym cieszyć się koszykówką i mecz zakończył się wynikiem 86:65 na ich korzyść.

Na platformie Emocje.tv można zobaczyć nagranie dzisiejszego spotkania.  Zapraszamy!

KGHM BC Polkowice – PSI Enea AJP Gorzów Wlkp 86:65 (15:21, 23:13, 26:22, 22:9)

KGHM BC Polkowice: Liliana Banaszak 16, Brianna Fraser 14 (7 zb.), Julia Piestrzyńska 14, Zala Friškovec 13, Weronika Gajda 11 (7 as.), Emilia Kośla 10, Klaudia Gertchen 6, Dragana Stanković 2 (7 zb.).

PSI Enea AJP Gorzów Wlkp: Stepahnie Jonec 19 (11 zb.), Weronika Telenga 17 (13 zb.), Elena Tsineke 13, Anna Jakubiuk 9, Nora Wentzel 5, Aleksandra Pszczolarska 2.