LUTEGO, 2024

W ostatniej sekundzie dogrywki padają decydujące punkty!

KGHM BC Polkowice vs VBW Arka Gdynia (89:91)
(21:14 | 22:21 | 14:25 | 20:17 | 20:14)

Mecz od pierwszych minut sprawiał wrażenie, że wygrana Pomarańczowych jeśli będzie, będzie okupiona ciężką walką. Polkowiczanki przez dwie pierwsze kwarty utrzymywały kilkupunktową przewagę na Gdyniankami. Niestety, od trzeciej części spotkania zapas punktów topniał i Polkowiczanki traciły przewagę. Czwarta kwarta zakończyła się remisem 77:77.

Pięciominutowa dogrywka do ostatnich sekund miała bardzo dramatyczny przebieg i było niemal pewne, że dogrywka również zakończy się remisem. Po niecelnym rzucie Marissy Kastanek do końca meczu pozostało dwie sekundy. Wynik na tablicy wskazywał 89:89. Rennia Davis, szybka zbiórka w ataku i celny, dwupunktowy rzut z wyskoku zaważył na zwycięstwie dziewczyn z VBW Arka Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 89:91.

KGHM BC Polkowice vs VBW Arka Gdynia

KGHM BC Polkowice – VBW Arka Gdynia 89:91

KGHM BC Polkowice (89)
Briana Fraser 28 (9 zb.), Dragana Stanković 20 (14 zb.), Liliana Banaszak 19, Zala Friskovec 5, Klaudia Gertchen 5, Julia Piestrzyńska 5, Emilia Kośla 4, Weronika Gajda 3

VBW Arka Gdynia (91)
Rennia Davis 24 (12 zb.), Marissa Kastanek 15, Barbora Wrzesiński 11, Mikayla Cowling 11, Kamila Borkowska 10, Laura Miškinienė 10, Magdalena Szymkiewicz 5, Julia Bazan 3, Bożena Puter 2

W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny mecz z gorzowskim zespołem PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski.

Początek meczu o godzinie 18.00 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.