30

GRUDNIA, 2023

W ostatnim w tym roku meczu pokonujemy SKK Polonia Warszawa wynikiem  90:51 (22:7 | 27:15 | 20:16 | 21:13)

W przeddzień końca roku, 30 grudnia, zawodniczki KGHM BC Polkowice podejmowały w Polkowicach zespół SKK Polonia Warszawa. W ubiegłym spotkaniu Polkowiczanek ze stołeczną drużyną górą były Pomarańczowe; wygrały wówczas pewnie 54:76. Warszawska drużyna z bilansem 3-8 zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli i co za tym idzie, zdecydowanym faworytem sobotniego starcia były Polkowiczanki.

KGHM BC Polkowice vs. SKK Polonia Warszawa

Pomarańczowe nie zawiodły; bardzo szybko objęły prowadzenie i kontrolowały przebieg spotkania. Trener Kowalewski aktywnie rotował składem, nie tylko dając szansę gry młodszym zawodniczkom, ale również eksperymentując z ustawieniem. Dobrą grę pokazały m.in. Julia Piestrzyńska, która w samej tylko pierwszej połowie trzykrotnie trafiła zza łuku, ale również Wiktoria zasada, po trafieniach której dłonie same składały się do oklasków. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:7, w drugich 10 minutach Polkowiczanki powiększyły jeszcze przewagę i na przerwę schodziły prowadząc aż 49:22.

Przebieg drugiej połowy nie odbiegał znacząca od tego, co zebrani na hali kibice mogli obserwować podczas pierwszych dwóch kwart. Chociaż zawodniczki Polonii częściej znajdowały drogę do kosza, Pomarańczowe stale kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Kolejne świetne minuty rozegrała Julia Piestrzyńska. Wyróżnić należy również Draganę Stankovic; warto zwrócić uwagę nie tylko na punkty i zbiórki środkowej Pomarańczowych, ale również na jej umiejętność dzielenia się piłką. Serbka raz za razem popisywała się kreatywnymi, skutecznymi podaniami, stwarzając koleżankom z drużyny szansę na punkty. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 69:38, a spotkanie ostatecznie 90:51.

Bohaterką spotkania z pewnością była Julia Piestrzyńska; młoda skrzydłowa do 18 punktów dołożyła 5 punktów, asystę i dwa przechwyty, a wynik punktowy jest rekordem w jej karierze. Nie był to jednocześnie jedyny rekord; nowy najlepszy wynik ustanowiła również Wiktoria Zasada. Młoda rzucająca trafiła 4 z 6 rzutów z gry (w tym 2-3 za 3 punkty) i na swoim koncie zapisała 10 punktów. Aż pięć zawodniczek zanotowało taki sam wynik punktowy; oprócz Wiktorii były to również Zuzanna Kulińska, Stephanie Mavunga, Klaudia Gertchen oraz Brittney Sykes.

Kolejne spotkanie Pomarańczowe rozegrają w Bydgoszczy, gdzie 6. stycznia zmierzą się z KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz. Kolejny mecz na polkowickim parkiecie 10. stycznia kiedy Pomarańczowe zmierzą się z Cukurova Basketbol Mersin.

Tomasz Mirski

KGHM BC Polkowice – SKK Polonia Warszawa 90:51 (22:7, 27:15, 20:16, 21:13)

KGHM BC Polkowice (90): Julia Piestrzyńska 18 (4 x 3 pkt.), Stephanie Mavunga 10 (10 zb.), Klaudia Gertchen 10, Brittney Sykes 10, Wiktoria Zasada 10, Zuzanna Kulińska 10, Zala Friskovec 9, Dragana Stanković 4, Emilia Kośla 4, Weronika Gajda 3 (10 as.), Brianna Fraser 2.

SKK Polonia Warszawa (51): Kayla Wells 15, Zada Williams 10 (10 zb.), Julia Berezowska 9, Anna Pawłowska 6, Klaudia Sosnowska 5, Alicja Janczak 4, Hanna Crymble 2.