Mamy kolejne zwycięstwo w Eurolidze!
Pewnie pokonujemy francuski Basket Landes 88:72!
(19
:16, 22:15, 25:14, 22:27)

Polkowiczanki mecz rozpoczęły zdobywając w pierwszych dwóch minutach 5 punktów. Dragana Stankovic zdobyła pierwsze dwa punkty, następne trzy zdobyła Zala Friskovec. Basket Landes na swoje pierwsze dwa punkty musiały chwilę poczekać. Kolejne minuty upływają, a punkty zdobywają Pomarańczowe. Po celnych rzutach osobistych Brittney Sykes oraz celnej dwójce Friskovec tablica wskazuje 9:2. Od tego momentu zespół gości rozpoczyna walkę o uzyskanie prowadzenia i doprowadzają do remisu na poziomie 13:13, a po chwili dzięki Angeli Salvadores uzyskują 1-punktowe prowadzenie. Po faulu Louise Bussiere na Zali Friskovec mamy szansę na odzyskanie prowadzenia, ale niestety tylko jeden z dwóch rzutów osobistych wpada do kosza. Ponownie mamy remis.  Weronika Gajda dorzuca do wyniku 2 punkty, a chwilę później Klaudia Gertchen poprawia wynik celną trójką. Ostatnie dwa punkty w pierwszej kwarcie zdobywa zawodniczka Basket Landes – Alexis Peterson w celnej serii rzutów osobistych.
Tablica wskazuje 19:16.

Druga kwarta, pierwsze punkty dla zespołu gości zdobywa Marie Pardon, trafiając celnie za dwa punkty. Basket Landes dzięki Luisie Geiselsoder odzyskuje, na szczęście tylko na chwilę prowadzenie. Walka zacięta i ponownie bardzo wyrównana zarówno w obronie jak i w ataku. Ponownie rzuty osobiste, Dragana Stankovic wykonuje dwa celne rzuty oddalając się od gości. Szybko zdobywamy kolejne punkty i już prowadzimy ośmioma punktami! Trener francuskiego zespołu prosi o czas, jednak po powrocie na parkiet, pomarańczowe zdobywają kolejne dwa punkty. Mousdandy Djaldi-Tabdi z Basket Landes w rzutach osobistych pomniejsza różnicę i zdobywa 2 punkty dla swojego zespołu. Kolejne punkty dla BL zdobywa Yohana Ewodo – łącznie 3 w akcji 2+1. Po faulu, Stephanie Mavunga wykonuje dwa celne rzuty osobiste. Ponownie wracamy do 10 punktowego prowadzenia. Zespół francuski ma już na swoim koncie 5 fauli. Po ponownym faulu Brittney Sykes ma szasnę na kolejne punkty, i ją wykorzystuje w 100%. Druga kwarta kończy się wynikiem 41:31 (22:15).

Brittney Sykes

Fot: Dariusz Krzywański

Dragana Stankovic trzecią kwartę rozpoczyna celnym rzutem za dwa punkty. Francuzkom ciężko przebić się przez naszą obronę i pierwsze punkty w tej kwarcie zdobywają dopiero po dwóch minutach od rozpoczęcia tej części gry. Brianna Fraser w rzutach osobistych po faulu wykonanym przez Mousdandy Djaldi-Tabdi celnie trafia kolejne dwa rzuty. Po niespełna 4 minutach gry tablica wskazuje już 15-punktową przewagę 48:33. Kolejna udana akcja 2+1 pozwala Briannie Fraser zwiększyć dystans do Basket Landes. Po udanym rzucie z dystansu wykonanym przez Weronikę Gajdę, trener gości poprosił o czas.  Nasza przewaga wynosi już 19 punktów! Kolejny, piąty już  faul w wykonaniu gości, w tej części gry pozwala Briannie Fraser zdobyć kolejne punkty dla Pomarańczowych. Historia lubi się powtarzać, tak stało się po kolejnej minucie spotkania. Kolejny Faul, kolejne punkty w rzutach osobistych zdobywa Fraser. Trzecia kwarta zakończona wynikiem 66:45 (25:14).

Ponownie, pierwsze punkty w kwarcie zdobywają Pomarańczowe. Klaudia Gertchen wykonała celny rzut za 3 punkty. Julia Piestrzyńska poprawia wynik o kolejne 2 punkty. Wygląda na to, że wygrana polkowiczanek jest niemal pewna, ale gramy dalej. Dystans jaki dzieli KGHM BC Polkowice od Basket Landes (21 punktów) wydaje się być bezpiecznym. Kolejne 3 punkty w wykonaniu Julii Piestrzyńskiej i niemal od razu dwa punkty Brittney Sykes zmuszają trenera gości do sięgnięcia po kolejny czas dla zespołu. Po tej przewie boisko opuściły Mousdandy Djaldi-Tabdi, Angela Salvadores i Kendra Chery, a w ich miejsce weszły Louise Bussiere, Yohana Ewodo i Sixtine Macquet. Wprowadzone zmiany w składzie francuskiego Basket Landes przynoszą efekty i Alexis Peterson w odstępie niemal 20 sekundowym wykonuje dwa celne trafienia. Pierwsze za trzy, drugie za dwa punkty. Po faulu Klaudi Gertchen na Yohanie Ewodo, drużyna gości zmniejsza dystans do 21 punktów. Zala Friskovec celnie za 3 punkty, a na to również celną trójką odpowiada Louise Bussiere.  Mamy to! Kolejne zwycięstwo w Eurolidze!
Spotkanie zakończone wynikiem 88:72 (22:27).

Uprzednio rozegrany mecz z Basket Landes rozegrany 18.10.2023e. we Francji również zakończył się zwycięstwem KGHM Polkowice. Wygraliśmy wtedy 75:81.