Najwyższe zwycięstwo w sezonie zanotowały w sobotę kadetki MKS-u Polkowice, które pokonały we własnej hali UKS Mniszek Boguszów-Gorce 66:32.
– Mieliśmy bardzo dobry początek meczu – dwie celne trójki oraz trzy przechwyty, po których zdobyliśmy punkty pozwoliły szybko zbudować dość solidną przewagę, którą w dalszej części meczu konsekwentnie powiększaliśmy. Najlepsza w naszym wykonaniu była trzecia kwarta. Nie pozwoliliśmy rywalkom na zdobycie choćby jednego punktu – podsumował Michał Grzesik, który prowadził zespół MKS-u Polkowice.
Aż cztery zawodniczki MKS-u rzuciły 10 punktów i więcej. “Pomarańczowe” zrewanżowały się rywalkom za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek, 67:70.
MKS Polkowice – UKS Mniszek Boguszów-Gorce 66:32 (21:6, 17:13, 15:0, 13:13)
Punkty dla MKS-u Polkowice: Rybak 15, Tomaszewicz 14, Oleksak 13, Siwek 12, Kuncewicz 4, Czajkowska 4, Żarnowska 2, Grejć 2, Reguła 0.