Po przerwie świąteczno-noworocznej podopieczne trenera Marosa Kovacika wracają na parkiety. W pierwszym meczu roku 2017 nasze dziewczyny zmierzą się z bardzo wymagającym rywalem z Jekaterynburga.

Jutrzejszy rywal naszych dziewczyn to aktualny mistrz Euroligi. W poprzednim sezonie w wielkim finale elitarnych rozgrywek zespół z Jekaterynburga pokonał krajowego rywala – Nadieżdę Orenburg 72:69. Także w obecnej edycji to główny kandydat do zwycięstwa. Zespół z Rosji w sześciu dotychczasowych meczach zanotował pięć zwycięstw. Przegrał tylko na inaugurację w hiszpańskiej Salamance, co należy uznać za niespodziankę. Kolejne mecze z udziałem UMMC przebiegały już zgodnie z przewidywaniami i kończyły się pewnymi wygranymi mistrzyń Euroligi. Na krajowym podwórku Jekaterynburg jest liderem tabeli i ma na koncie komplet – 11 zwycięstw. W obecnym sezonie w drużynie z Rosji, podobnie jak w poprzednich występują zawodniczki a absolutnego światowego topu. Diana Taurasi, Brittney Griner, Sancho Lyttle, czy Deanna Nolan to nazwiska, których fanom żeńskiego basketu nie trzeba przybliżać. Bez wątpienia to Jekaterynburg będzie zdecydowanym faworytem jutrzejszego meczu. My jednak liczymy na dobrą grę naszego zespołu, a możliwość obejrzenia w akcji gwiazd pokroju Taurasi czy Griner to nie lada gratka. Zapraszamy wszystkich fanów na jutrzejszy mecz. Początek o godzinie 19.