Młode adeptki koszykówki z drużyny juniorek naszego klubu po zaciętym meczu pokonały we Wrocławiu MKS MOS 62:60 i tym samym zapewniły sobie udział w ćwierćfinałach mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.

Bardzo ważne zwycięstwo polkowiczanki zawdzięczają przede wszystkim doskonałej postawie Patrycji Tomaszewicz, która zdobyła aż 23 punkty. Patrycja była prawdziwym dowódcą zespołu. W kluczowych momentach brała na siebie odpowiedzialność kończąc punktami akcje , a także doskonale kierowała grą swoich koleżanek. Całej drużynie gratulujemy świetnego występu i życzymy sukcesów w rywalizacji ćwierćfinałowej.

Przed meczem we Wrocławiu nasze juniorki rozegrały pojedynek we własnej hali z drużyną ze Zgorzelca. Wygrały pewnie 83:57. Powody do zadowlenia mają także nasze kadetki, które pokonały KS Wichoś Jelenia Góra 50:42.

Liga Juniorek

MKS Polkowice – UKS Basket Zgorzelec 83:57

(25:7, 25:18, 18:20, 16:12)

Punkty dla MKS: Bucyk 24, Fiedziuk 15, Siwek 10, Tomaszewicz 8, Kuncewicz 8, Rybak 7, Czajkowska 6, Wacławczyk 5.

MKS MOS Wrocław – MKS POLKOWICE 60:62

(13:15, 19:11, 9:20, 19:16)

Punkty dla MKS: Tomaszewicz 23, Siwek 12, Bucyk 11, Fiedziuk 10, Rybak 6.

Liga Kadetek

MKS Polkowice – KS Wichoś Jelenia Góra 50:42

(8:8, 15:6, 18:17, 9:11)

Punkty dla MKS: Fiedziuk 27, Kuncewicz 17, Żarnowska 2, Kłosińska 2, Rzepecka 2.

Podopieczne duetu trenerskiego Magda Skorek, Michał Grzesik pokonały dziś w meczu decydującym o pierwszym miejscu w rozgrywkach Ligi Juniorek ślęzę Wrocław 54:47 i tym samym zapewniły sobie awans do półfinału mistrzostw Polski.

Wynik dzisiejszego meczu miał zdecydować o tym, który z zespołów zajmie pierwszą pozycję. Nic dziwnego, że przed pierwszą syreną na ławkach trenerskich obu zespołów było widać nerwowość. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Po pierwszej kwarcie to drużyna przyjezdnych prowadziła jednym punktem. w kwarcie drugiej polkowiczanki radziły sobie lepiej i wyszły na sześciopunktowe prowadzenie, które w trzeciej odsłonie powiększyły o kolejne dwa „oczka”. W ostatniej kwarcie wrocławianki starały się odrobić straty, ale udało im się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Po końcowej syrenie polkowiczanki utonęły we wzajemnych objęciach. Radości nie było końca. Teraz nasz zespół czeka turniej półfinałowy mistrzostw Polski.

MKS Polkowice – MOS ślęza Wrocław 54:47
(12:13, 17:10, 13:11, 12:13)

Punkty dla MKS: Bucyk 20, Żukowska 13, Fura 7, Jochańska 6, Tomaszewicz 6, Siwek 2.