Dzięki sobotniej wygranej w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym AZS-em (62:58), zespół MKS-u Polkowice zapewnił sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek!
Przed meczem w Gorzowie Wielkopolskim sytuacja polkowiczanek była jasna. Podopieczne Arkadiusza Rusina i Michała Grzesika musiały wygrać, żeby zepchnąć akademiczki z pierwszego miejsca w tabeli. Dlaczego było to tak istotne? Pierwsza pozycja w Dolnośląskiej Lidze Juniorek gwarantuje bowiem bezpośredni awans do rozgrywek szczebla centralnego, w tym przypadku od razu do półfinałów. Porażka oznaczałaby konieczność wzięcia udziału w turnieju ćwierćfinałowym.
Stawka meczu była spora, ale nasze zawodniczki z pewnością miały też w pamięci, że w pierwszym starciu z AZS-em okazały się słabsze o jeden punkt, a do rewanżu musiały przystąpić bez kontuzjowanej Jolanty Figas, jednej z podstawowych zawodniczek.
– W rewanżowym meczu musieliśmy wygrać i odrobić jeden punkt straty z pierwszego spotkania. Od początku był to dla nas bardzo trudny pojedynek, ale do przerwy udało nam się osiągnąć jedenastopunktową przewagę, dzięki bardzo dobrej grze w drugiej kwarcie, w której wybroniliśmy Gorzów na 4 punkty – relacjonuje trener Arkadiusz Rusin.
Po przerwie sytuacja polkowiczanek skomplikowała się, kiedy drobnego urazu doznała podstawowa rozgrywająca MKS-u Justyna Fura, która musiała przez dłuższy czas odpoczywać na ławce rezerwowych. Kiedy wreszcie wróciła na parkiet, to za pięć fauli “spadła” najwyższa wśród “pomarańczowych”, Paulina Żukowska.
– Sytuacja była dla nas mało komfortowa, ale w istotnych dla losów meczu sytuacjach na wysokości zadania stanęły młode zawodniczki, które na co dzień występują w lidze kadetek. Bardzo pomogły w Gorzowie, zdobywały punkty w trudnych momentach, dzięki czemu zasłużenie utrzymaliśmy prowadzenie do samego końca i udało nam się osiągnąć założony cel – podsumował opiekun “pomarańczowych”.
AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – MKS Polkowice 58:62 (18:18, 4:15, 17:15, 19:14)
Punkty dla MKS-u Polkowice: Paulina Żukowska 18, Patrycja Tomaszewicz 10, Malwina Rybak 8, Katarzyna Siewruk 7, Marika Jochańska 6, Justyna Fura 5, Alicja Siwek 4, Natalia Oleksak 4.
Turniej półfinałowy z udziałem juniorek MKS-u Polkowice odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2014 roku.