Misja wykonana. Nasze dziewczyny pokonały dziś w Gorzowie Wielkopolskim tamtejszy KSSSE AZS PWSZ i dzięki temu zapewniły sobie awans do najlepszej czwórki rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet. To wielki sukces drużyny Arkadiusza Rusina.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Polkowicach szkoleniowiec akademiczek, Dariusz Maciejewski zapowiadał, że jego zespół na pewno się nie podda i będzie walczył z całych sił we własnej hali. Gospodynie starały się, ale na doskonale zorganizowana grę polkowiczanek to było zdecydowanie za mało. W pierwszej połowie mecz był jeszcze w miarę wyrównany, a gorzowiankom zdarzyło się nawet wyjść na prowadzenie. Jednak po zmianie stron nie miały absolutnie nic do powiedzenia.  Zneutralizowanie rozgrywającej Sharnee Zoll oraz umiejętne wypychanie ze strefy podkoszowej Alyssi Brewer po raz kolejny okazało się kluczem do wygranej. Przez całą drugą połowę dzisiejszego meczu gospodynie rzuciły jedynie 16 punktów, a ich skuteczność w całym meczu nie dobiła nawet do 30 procent. To zasługa doskonałej defensywy polkowiczanek, które wywierały na rywalkach nieustanną presję. Ostatecznie mecz zakończył się porażka akademiczek 36:61. Tym samym nasze dziewczyny zapewniły sobie awans do półfinału, co należy uznać  za wielki sukces tego zespołu, bo przed rozpoczęciem  sezonu zapowiadano, że to jest cel maksimum.

Teraz nasz zespół czeka rywalizacja półfinałowa z obrończyniami tytułu mistrzowskiego – Wisłą Can-Pack Kraków.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów – CCC Polkowice 36:61

(9:15, 11:9. 7:18, 9:19)

KSSSE AZS PWSZ: Zoll 17, Brewer 8 (1×3), Dźwigalska 2, Czarnodolska 0, Piekarska 0 oraz Ogorodnikowa 7, Sobek 2, K. Jaworska 0, Szajtauer 0, Stelmach 0.

CCC: Swanier 11, Owczarzak 10 (2×3), Sutherland 8, Greene 7, Kaczmarska 4 oraz Majewska 8, Sverrisdottir 6, Jeziorna 5 (1), Szczepanik 2, Bucyk 0.