Cztery sekundy przed końcem dzisiejszego meczu amerykańska rozgrywająca trafiła do kosza Basketu 90. Ten rzut dał naszym dziewczynom zwycięstwo po pojedynku pełnym emocji. Wygraliśmy 71:70.

Do dzisiejszej batalii gdynianki przystąpiły bez swojej liderki, Renee Montgomery, która poleciała do Stanów Zjednoczonych, by dokończyć leczenie kontuzji. Brak najlepszej zawodniczki nie odbił się specjalnie na dyspozycji gospodyń, które od samego początku udowadniały, że ich celem jest pokonanie naszych dziewczyn. Dotrzymywały kroku podopiecznym trenera Marosa Kovacika, ale miały problem z nadążeniem za szybkimi atakami polkowiczanek. To była główna przyczyna naszego prowadzenia po pierwszej kwarcie różnica czterech punktów. W drugiej kwarcie gospodynie szybko odrobiły straty oraz wyszły na prowadzenie. Nasz szkoleniowiec zareagował biorąc czas. Pomogło, bo po wznowieniu nasze dziewczyny wróciły do właściwego rytmu i zakończyły pierwszą połowę z 10-punktowym prowadzeniem.

Po zmianie stron gdynianki nadal miały problem z naszym szybkim atakiem. Imponowały też determinacją i ambicją. Cały czas jednak traciły kilka punktów do pomarańczowych. W miarę upływu kolejnych minut intensywność gry nie ustawała. Oba zespoły były skuteczne. Gospodynie z mozołem, ale jednak odrabiały straty. Cztery minuty przed końcową syreną, po tym jak dwa rzuty osobiste na punkty zamieniała wychowanka CCC, Karolina Puss gospodynie traciły już do naszych dziewczyn zaledwie trzy „oczka”. Co więcej, dwie i pół minuty później to gospodynie objęły jednopunktowe prowadzenie. Końcówka to apogeum emocji. Oba zespoły miały swoje szanse, ale nie potrafiły opanować nerwów. Ręka nie zadrżały niezawodnej Faulkner, która cztery sekundy przed końcową syreną trafiła do kosza rywalek i tym samym zapewniła swojej drużynie zwycięstwo.

Basket 90 Gdynia – CCC Polkowice 70:71

(15:19, 18:24, 19:19, 18:9)

Basket 90: Puss 18, Skerovic 15, Grigalauskyte 11, Swords 10, Podgórna 8, Kotnis 6, Miłoszewska 2, Rembiszewska 0.

CCC: V. Musina 14, Faulkner 11, Rezan 10, R. Musina 9, Gala 8, Harrison 6, Stankiewicz 4, Leciejewska 4, Urbaniak 3, Ortiz 2.