Trener Maros Kovacik w trzecim meczu w roli szkoleniowca CCC Polkowice zaliczył drugie zwycięstwo. Jego podopieczne prowadziły dziś od pierwszej do ostatniej syreny i ich wygrana nie była zagrożona nawet przez moment. Polkowiczanki pokonały rywalki 88:59.

Polkowiczanki były faworytem dzisiejszego meczu. Mierzyły się z zespołem, który w dziesięciu dotychczasowych meczach Basket Ligi Kobiet wygrał tylko raz i w tabeli zajmował przedostatnie miejsce. Polkowiczanki od początku starały się rozgrywać szybkie akcje i kończyć je celnymi rzutami. W pierwszych fragmentach meczu punktowały głównie Isabelle Harrison oraz Magdalena Idziorek. Przez pierwsze pięć minut te zawodniczki zdobyły 11 z 14 punktów zapisanych na koncie gospodyń. Rywalki walczyły z całych sił, nie zamierzały odpuszczać, ale w rywalizacji z polkowiczankami miały mniej argumentów. W początkowym okresie najlepsze wrażenie w ekipie przyjezdnych robiła znana z występów w pomarańczowych barwach w poprzednim sezonie, Roksana Schmidt. Pod koniec pierwszej kwarty na parkiecie pojawiła się wracająca do gry po kontuzji, Angelika Stankiewicz, rozgrywająca naszej drużyny. Kilka chwil później zdobyła swoje pierwsze punkty, z linii rzutów osobistych. Końcówka pierwszej kwarty należała do naszych dziewcząt, które powiększały przewagę. Ostatecznie kwarta otwierająca dzisiejszy mecz zakończyła się wygraną polkowiczanek 28:16. W drugiej nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i powiększył przewagę do 17 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie po 20 minutach gry była Valeriya Musina, która miała na koncie 9 oczek. Taką sama zdobyczą mogła pochwalić się najlepsza w ekipie przyjezdnych – Roksana Schmidt. Polkowiczanki w pierwszej połowie były lepsze w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, poza rzutami osobistymi. Po zmianie stron nasz zespół nadal prezentował się lepiej. Po 30 minutach prowadził 66:43 i stało się jasne, że tylko katastrofa może odebrać polkowiczankom wygraną. Nic takiego się nie stało i CCC wygrało dzisiejszy mecz ….

CCC Polkowice – MKK Siedlce 88:59

(28:16, 22:17, 16:10, 22:16)

CCC: Gala 14, Rezan 14, Ortiz 12, R. Musina 11, Harrison 10, V. Musina 9, Leciejewska 8, Idziorek 5, Stankiewicz 3, Urbaniak 2.

MKK: Schmidt 17, Parysek 12, Koperwas 8, Mollova 8, Żukowska 6, Poboży 4, Parzeńska 2, Wajler 2.

Share This