Wracamy na parkiety Energa Basket Ligi Kobiet. Nasze dziewczyny zmierzą się na wyjeździe z KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Początek meczu o godzinie 17:00.

W rozegranym w środę meczu Euroligi Kobiet, Polkowiczanki po raz pierwszy prowadzone przez Karola Koralewskiego przerwały serię porażek pokonując belgijski Castors Braine. Mamy nadzieję, że tym samym rozpoczęły passę zwycięstw. W Sosnowcu czeka nas kolejny pojedynek Energa Basket Ligi Kobiet. W spotkaniu 16. kolejki czeka nas starcie z miejscowym Zagłębiem i z cała pewnością będziemy faworytem tego pojedynku. W meczu pierwszej rundy polkowiczanki nie dały rywalkom najmniejszych szans i pokonały je na własnym parkiecie 90:61. Najbliższa konfrontacja obu ekip będzie wyjątkowa ze względu na fakt, iż kierować nimi będa inni trenerzy. Polkowiczanki poprowadzi Karol Kowalewski, a gospodynie zagrają pod wodzą Leszka Marca, który zastąpił na ławce trenerskiej Mirosława Orczyka. Nowy szkoleniowiec drużyny z Sosnowca w swojej przeszłości stał za sterami takich drużyn jak ROW Rybnik, Odra Brzeg i PTC Pabianice.

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec zajmuje w ligowej tabeli 10. miejsce. Sosnowiczanki wygrały trzy mecze, a w 11 musiały uznać wyższość rywalek.

Mecz 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet rozpocznie się o godzinie 17:00.