Basket 90 Gdynia rzucił dziś na szalę wszystko co miał do dyspozycji. Przyjezdne grały ambitnie i z wielkim zaangażowaniem, ale miały za mało argumentów by zagrozić naszym dziewczynom. Polkowiczanki wygrały 82:64 i tym samym zanotowały siódme zwycięstwo w Basket Lidze Kobiet.

Dzisiejszy pojedynek pomiędzy CCC Polkowice a gośćmi z Gdyni zapowiadał się na jeden z bardziej atrakcyjnych spotkań 12. kolejki. Mierzyły się bowiem zespoły o dużych potencjałach, waleczne i zdeterminowane by powiększyć dorobek punktowy. To zwiastowało spore emocje w polkowickiej hali.

Mecz otworzyła celnym rzutem za dwa punkty Elina Babkina. Potem była bardzo wyrównana walka, która mogła podobać się kibicom. Oba zespoły grały z dużym zaangażowaniem. Przez większość czasu na prowadzeniu były polkowiczanki, ale rywalki także potrafiły dwukrotnie objąć prowadzenie. Różnice punktowe były niewielkie. W końcówce pierwszej kwarty polkowiczanki zdobyły siedem kolejnych punktów nie tracąc żadnego i po 10 minutach prowadziły 21:15. Gdy drugą kwartę otworzyła celną trójką Antonija Sandrić zrobiło się 24:15. Przy stanie 28:17, trener przyjezdnych poprosił o czas. Było oczywiste, że musi zareagować, bo Pomarańczowe zaczęły nabierać wiatru w żagleje. Po wznowieniu gry gdynianki wzięły za mozolne odrabianie strat i na trzy i pół minuty do końca pierwszej połowy udało im się zniwelować je do trzech punktów. Stało się tak po celnym rzucie trzypunktowym Jeleny Skerović, znanej z występów w pomarańczowych barwach. Szybko jednak odpowiedziała tym samym Sandrić i znów przewaga polkowiczanek urosła do sześciu oczek. Gdynianki jednak nie zamierzały odpuszczać. Najpierw trójką poczęstowała nasz zespół najlepsza snajperka Basketu 90 Kahleah Copper, a potem Sofija Aleksandrivicius trafiła dwukrotnie z linii rzutów wolnych i polkowiczanki prowadziły już tylko jednym punktem (34:33). Końcówka kwarty drugiej należała jednak do gospodyń, które dzięki punktom Sandrić i Babkiny do szatni na przerwę schodziły przy prowadzeniu 46:38. Pierwsza połowa zakończyła się celnym rzutem zza linii 675 cm tej ostatniej równo z syreną.

Drugą połowę otworzyła Alysha Clark, a potem punktowały Weronika Gajda i Bria Holmes. Odpowiedziała Copper, najpierw trafiając za dwa, a potem za trzy punkty. Po czterech minutach gry w drugiej połowie było 59:45 i trener Gundars Vetra po raz kolejny poprosił o czas. Przyniosło to zamierzony skutek, bo 90 sekund po wznowieniu gry na tablicy świetlnej w polkowickiej hali widniał wynik 59:50. Po 30 minutach było 62:50 i było pewne, że rywalkom naszych dziewczyn będzie bardzo trudno odmienić losy meczu i powalczyć o pełną pulę. Mimo starań i ambitnej gry gdynianki nie radziły sobie z presją gospodyń i popełniały sporo błędów. Ostatecznie CCC wygrało 82:64 i tym samym zapisało na swoim koncie siódme zwycięstwo w Basket Lidze Kobiet.

CCC Polkowice – Basket 90 Gdynia 82:64

(21:15, 25:23, 16:1, 20:14)

CCC: Sandrić 18, Leciejewska 12, Fagbenle 11, Babkina 11, Holmes 10, Clark 10, Gajda 5, Spanou 5.

Basket 90: Copper 19, Vitola 16, Aleksandravicius 10, Skerović 9, Jankoska 4, Morawiec 4, Rembiszewska 2, Ossowska 0, Jakubiuk 0.

Po meczu powiedzieli:

Gundras Vetra – trener Basketu 90

– Gratulacje dla Polkowic. To zbilansowany, dobry zespół. My nie graliśmy dziś źle, ale Polkowice były lepsze. Gospodynie miały też szczęście w kilku ważnych momentach. Nie mogę powiedzieć, że mój zespół zagrał zły mecz. Przez większość czasu byliśmy wyrównanym rywalem, ale na powalczenie o wygraną to było za mało.

Kristine Vitola – Basket 90 Gdynia

– Gratuluję Polkowicom. Dziewczyny wykonały dobrą robotę. My też graliśmy dobrze przez większość meczu, ale nie przez cały. Czasem traciliśmy komunikację w obronie i to było kluczowe. W tych momentach powstały straty, których nie byłyśmy w stanie odrobić. Mimo porażki z gry możemy być zadowoleni.

George Dikeoulakos – trener CCC Polkowice

– Mieliśmy dobry początek, jestem zadowolony z dzisiejszego meczu, wszystko poszło zgodnie z planem, poza kilkoma momentami w drugiej kwarcie, kiedy mieliśmy problemy ze zbiórkami. W drugiej kwarcie ważne punkty zdobyła Elina, trafiając równo z syreną. Jestem usatysfakcjonowany z dzisiejszego meczu. Jeśli popatrzymy w statystyki zobaczymy, że sześć zawodniczek rzuciło dziś 10 i więcej punktów. To jest wymowne.

Elina Babkina – CCC Polkowice

– Gdynia to dla mnie ważny klub. Mam z nim i z miastem wiele pozytywnych wspomnień. Dziś Gdynia to mocny zespół, który ma dobrego trenera i mocne zawodniczki. My dziś od samego początku byliśmy skupieni na realizacji naszego planu taktycznego i to nam się udało. Gratuluję moim koleżankom dobrego meczu i pewnej wygranej. Jesteśmy dziś szczęśliwi.