We wtorek (11.03) koszykarki CCC Polkowice rozegrają w Stambule pierwszy mecz fazy play-off Euroligi. O godz. 19.00 czasu polskiego (20.00 czasu lokalnego) “pomarańczowe” stawią czoła Fenerbahce, najlepszej euroligowej drużynie w sezonie zasadniczym.
Mistrzynie Polski stają przed szansą powtórzenia sukcesu z 2013 roku, kiedy to udało im się wywalczyć awans do Final Eight Euroligi. Tym razem skala trudności jest jednak nieporównywalnie większa, bo aby pojechać w kwietniu do Jekaterynburga, najpierw trzeba ograć w serii do dwóch zwycięstw Fenerbahce Stambuł.
W fazie grupowej Euroligi turecki zespół zaprezentował się wyśmienicie. Podopieczne Roberto Inigueza nie poniosły ani jednej porażki, a w pokonanym polu pozostawiły takie drużyny jak Nadezhda Orenburg, Wisła Can-Pack Kraków czy Rivas Ecopolis Madryt.
W składzie Fenerbahce są znakomite Amerykanki (Cappie Pondexter, Angel McCoughtry) i świetne zawodniczki z całej Europy ? Serbka Ivana Matovic, Białorusinka Anastasiya Verameyenka, Francuzka Isabelle Yacoubou oraz Agnieszka Bibrzycka, była zawodniczka CCC Polkowice.
CCC zagra w Stambule bez kontuzjowanej środkowej Janel McCarville. To ważna informacja, bo w zespole Fenerbahce jest aż sześć koszykarek mierzących 190 centymetrów i więcej.
?Pomarańczowe? rywalizowały z Fenerbahce w Eurolidze w sezonie 2011/2012, kiedy debiutowały w tych elitarnych rozgrywkach. W Stambule CCC przegrało 66:86, a w Polkowicach nieco niżej, 79:86.
W miniony weekend Fenerbahce zmierzyło się w lidze z Homend Antakyą. Mistrzynie Turcji wygrały 97:54 (!), grając bez Pondexter, Matovic i Bibrzyckiej…
Spotkanie Fenerbahce – CCC będzie transmitowane w tureckiej telewizji, więc prawdopodobnie będzie możliwość obejrzenia meczu także w Internecie. Link do transmisji umieścimy na Facebooku i Twitterze.