Jutro nasze dziewczyny zmierzą w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszą Ostrovią. W tym meczu w roli szkoleniowca pomarańczowych zadebiutuje Maros Kovacik. Mamy nadzieję, że będzie to debiut zwycięski.

Słowacki trener ma spore doświadczenie i powinien poukładać zespół tak, by ten zaczął wygrywać. Czasu na spokojną pracę praktycznie nie miał, a wydaje się, że okazja do tego by przerwać serię porażek jest dobra, bo Ostrovia to jeden z ligowych outsiderów. Jutrzejsze rywalki polkowiczanek mają póki co na koncie zaledwie dwa wygrane mecze i zajmują w tabeli miejsce trzecie od końca. Nasz zespół będzie faworytem, ale na pewno czeka go trudna przeprawa, bo gospodynie tanio skóry nie sprzedadzą. Najgroźniejszą zawodniczką w drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego jest środkowa ze Stanów Zjednoczonych – Azia Bishop. Mierząca 190 cm centerka rzuca średnio 14 punktów, a do tego dokłada jeszcze blisko 8,5 zbiórki. Sporym koszykarskim potencjałem dysponują także rozgrywająca Martyna Cebulska, Ewelina Jackowska, czy też znana z występów w Polkowicach Monika Jasnowska. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego znany jest z dużej ambicji i determinacji, a swoje najlepsze cechy prezentuje we własnej hali, gdzie może liczyć na wsparcie dużej rzeszy fanów.

Z całą pewnością dla polkowiczanek bój z Ostrovią to wyzwanie. Liczymy jednak, że uda im się zastopować licznik porażek i odnieść zwycięstwo, które zapoczątkuje serię wygranych meczów. Jutrzejszy pojedynek w Ostrowie Wielkopolskim o godzinie 16.30. Transmisję będzie można oglądać w Internecie na stronie www.basketligakobiet.pl. Zapraszamy.