Już w najbliższą sobotę CCC Polkowice rozegra kolejny mecz sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. Na własnym parkiecie Pomarańczowe zmierzą się z łódzkim Widzewem. Podopieczne trenera Marosa Kovacika są zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Widzew w rozegranych dotychczas 18 meczach wygrał zaledwie trzykrotnie i w tabeli zajmuje przedostatnią pozycję. Pomarańczowe ostatnio złapały wiatr w żagle i są na zwycięskim kursie. W ubiegłym miesiącu polkowiczanki wygrały wszystkie mecze i z całą pewnością zamierzają tę zwycięską serię kontynuować także w marcu. Siła CCC jeszcze wzrośnie za sprawą Alany Beard, która wzmocniła skład oraz dzięki wsparciu z ławki. Do sztabu szkoleniowego dołączył Sergii Vozniuk, który pracował z Marosem Kovacikiem w poprzednim sezonie. Razem doprowadzili nasze dziewczyny do brązowego medalu mistrzostw Polski. Tym razem, w składzie z Karolem Kowalewskim, mierzą wyżej.

Pierwszy mecz pomiędzy polkowiczankami a łodziankami zakończył się wysoką wygraną naszych dziewczyn – 99:66. Wiele wskazuje na to, że tym razem może być podobnie, ale w żadnym wypadku nie wolno zlekceważyć rywala. Polkowiczanki doskonale o tym wiedzą.

– Każdego rywala traktujemy tak samo. Pieczołowicie przygotowujemy się do najbliższego meczu i zrobimy wszystko, by wygrać i zaprezentować jak najlepszą grę – przed meczem mówił Magdalena Leciejewska, kapitan CCC.

Jutrzejszy mecz rozpocznie się o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkich kibiców naszej drużyny na mecz do Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A i prosimy o głośny doping. Bilety w cenie 12 zł normalny i 6 zł ulgowy będzie można nabyć w kasie hali od godziny 17:00.

Tych, którzy nie będą mogli być z nami w hali zapraszamy na transmisję na nasz oficjalny kanał YouTube: LINK DO MECZU