Nasze dziewczyny były dziś zdecydowanie lepsze od Czajek z Pieszczan i pewnie pokonały rywalki 76:60. Tym samym zapewniły sobie awans do elitarnej Euroligi.

Po wysoko wygranym pierwszym meczu barażowym na Słowacji naszym dziewczynom pozostało dopełnić dzieła w dzisiejszym pojedynku. Polkowiczanki od samego początku były drużyną zdecydowanie lepszą. Rywalki nie były w stanie powstrzymywać szybkich ataków naszego zespołu. Po siedmiu minutach gry gospodynie prowadziły 19:9, a dwie minuty później było już 29:11. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:16. Przebieg gry sugerował, że polkowiczanki nie będą mieć żadnych problemów z pokonaniem rywalek i pewnym awansem do prestiżowej Euroligi. „Pomarańczowe” lepiej zbierały, były skuteczniejsze w ataku i popełniały mniej błędów od rywalek. Tak było także w drugiej połowie. Po 20 minutach gry nasz zespół prowadził 47:27, a najskuteczniejsza koszykarką była Magdalena Leciejewska, która zdobyła 7 punktów.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. Nasze dziewczyny nie były już tak skuteczne, ich defensywa też nie była już tak szczelna. Pojawiły się błędy. Przewaga wypracowana w pierwszej połowie była na tyle duża, że pozwalała na spokojną kontrolę meczu. Przewaga cały czas oscylowała wokół 20 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem polkowiczanek 76:60.

-Przeciwnik grał dziś lepiej niż w pierwszym meczu. Cieszę się ze zwycięstwa, bo ostatnie dni były dla nas trudne. Przyjeżdżały nowe zawodniczki i nie było za wiele czasu, by poznały taktykę. Dziś byliśmy zespołem i to jest najważniejsze – powiedział po meczu George Dikeoulakos, trener naszej drużyny.

– Gratuluję moim koleżankom, bo wykonaliśmy dobrą robotę. Co prawda poziom naszej gry nie jest jeszcze zadowalający, bo popełniliśmy sporo błędów. Przede wszystkim było za dużo strat. Musimy to wyeliminować, by z powodzeniem rywalizować w Eurolidze. Ważne, że wywalczyliśmy awans – dodała Elina Babkina, rozgrywająca naszej drużyny.

CCC Polkowice – Piestanske Cajky 76:60

(30:16, 17:11, 15:19, 14:14)

CCC: Plaisance 12, Sandric 11, Holmes 9, Leciejewska 9, Clark 9, Spanou 7, Gala 6, Gajda 6, Babkina 5, Stankiewicz 1, Idziorek 1.

Cajky: Smith 11, Slamova 11, Jakubcova 10, Dudasova 7, Bartakova 7, Palenikova 7 Letkova 5,, Kasparkova 2, Gajdosova 0.