Tylko jedno zwycięstwo dzieli Pomarańczowe od awansu do wielkiego finału Basket Ligi Kobiet.  Jeśli trzecim meczu polkowiczanki pokonają Wisłę CanPack Kraków zakończą półfinałową rywalizację. Początek meczu o 18.

Po dwóch pojedynkach rozegranych pod Wawelem nasze dziewczyny są w komfortowej sytuacji. Dwukrotnie udowodniły swoją wyższość i awans do finału jest już bardzo blisko. Pozostaje postawić kropkę nad “i” wygrywając 3:0. To nie lada trudne wyzwanie, bo Wiślaczki są pod ścianą i aby przedłużyć rywalizację w półfinale i tym samym myśleć o awansie muszą najbliższy mecz wygrać. Będą więc grać pod ogromną presją, bo jeśli przyszłoby im walczyć o brązowe medale to z pewnością będą musiały uznać sezon za nieudany. Nasz zespół jest na fali wznoszącej. W Krakowie dwukrotnie był lepszy, niemal od początku kontrolował przebieg gry, ale końcowe fragmenty meczów były nerwowe. Polkowiczanki potrafiły jednak udowodnić swoją wyższość i za to należą im się słowa wielkiego uznania. W zwyciętwach pomogli też kibice, którzy liczną grupa przyjechali pod Wawel i głośno zagrzewali do boju pomarańczowe.

– Ich pomoc była bardzo ważna. Dziękujemy za to i prosimy o jeszcze więcej w środę. Z takim wsparcie, razem pokonamy Wisłę i awansujemy do wielkiego finału – mówią nam koszykarki CCC.

Początek jutrzejszego meczu o godzinie 18:00 w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A. Wejście na wszystkie mecze play-off jest bezpłatny, a drmowe bilety będzie można odebrać 2 godziny przed spotkaniem.

Transmisja meczu będzie dostępna na antenie TVP Wrocław.