Najbliższy wyjazd koszykarek CCC w rozgrywkach Euroligi zakończył się niepowodzeniem. Polkowiczanki przegrały w środę w Pradze z liderem grupy C, ZVVZ USK 46:63.
Trzydziestoosobowa grupa najwierniejszych fanów mistrzyń Polski, która dotarła do hali ?Folimanka? nieco spóźniona, nie zobaczyła najlepszego fragmentu meczu w wykonaniu koszykarek CCC. Dzięki bardzo dobrej dyspozycji Valeriyi Musiny, w pierwszej kwarcie polkowiczanki prowadziły nawet 19:12. Później nie było już tak sympatycznie. Gospodynie w drugiej odsłonie postawiły zdecydowanie mocniejsze warunki w obronie i pozwoliły ?pomarańczowym? na zdobycie zaledwie czterech punktów w ciągu 10 minut.
Drugą połowę CCC zaczęło nieźle i przez połowę trzeciej ćwiartki polkowiczanki nie traciły do rywalek więcej niż 6 punktów. Niestety, w 26. minucie parkiet musiała opuścić podstawowa środkowa mistrzyń Polski, Janel McCarville, która doznała urazu nosa w walce pod koszem z Kią Vaughn. Amerykanka już nie wróciła do gry, a prażanki szybko wykorzystały ten fakt i ich prowadzenie wzrosło do 10 punktów. W ostatniej kwarcie doświadczony zespół USK kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Tylko raz polkowiczankom udało się zmniejszyć straty do 7 ?oczek? (44:51), ale gospodynie odpowiedziały serią punktową 8:0 i było po meczu.
– Mieliśmy bardzo dobry początek spotkania, ale później nie mogliśmy się przebić przez obronę Pragi ? przyznał Jacek Winnicki, trener CCC.
– Daliśmy sobie rzucić tylko 46 punktów, co wskazuje, że nasza obrona była bardzo dobra ? podkreśliła Laia Palau, rozgrywająca USK.
Mimo porażki w Pradze, polkowiczanki wciąż mogą być niemal pewne promocji do kolejnej fazy rozgrywek Euroligi. Awans stanie się faktem, nawet jeśli ?pomarańczowe? przegrają w przyszłym tygodniu z Galatasarayem Stambuł. Warunek jest jeden. Drużyna Kibirkstis-VICI Wilno w dwóch pozostałych meczach może odnieść najwyżej jedno zwycięstwo. Litwinki czekają jeszcze pojedynki z ZVVZ USK i Galatasarayem, więc będą miały poprzeczkę zawieszoną bardzo wysoko. W środę Kibirkstis-VICI przegrało na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa Region Widnoje aż 56:97.
ZVVZ USK Praga ? CCC Polkowice 63:46 (15:19, 14:4, 17:13, 17:10)
ZVVZ USK Praga: Dubljevic 12, Viteckova 11, Vaughn 10, Robinson 9, Elhotova 8, Bjelica 8, Palau 5, Burgrova 0.
CCC Polkowice: Musina 15, McCarville 8, Snell 7, Leciejewska 7, Misiek 5, Majewska 4, Skerovic 0, Oblak 0, Skorek 0.